Pożegnanie Starszaków

 

Ostatnio w przedszkolu

            W czerwcu, wiadomo – koniec roku szkolnego, promocje, pożegnania, posmak nowych początków, w świerklańskiej placówce (oddziałach) Publicznego Przedszkola w Czarnowąsach także. 26 czerwca żegnano sześciolatków, uroczyście, w obecności rodziców, wychowawców i dyrekcji, no i pozostałych przedszkolaków z oddziału starszaków (Kotki). Nikola, Wiktoria, Aneta, Laura i Marcel „na akademicko” w stosownych ubrankach z biretem, gala, występy, świętowanie, upominki, miło i wzruszająco w stronę pasowania na ucznia. Na koniec wspólne zdjęcie. Radowali się rodzice, cieszyli wychowawcy i pracujący z dziećmi: Justyna Szwarcbach, Sylwia Kohsyk, Anna Duraj, Aldona Pyrarz, dyrekcja – Katarzyna Radlak i Danuta Serafin-Śliwa. Świerklańskie przedszkole to dwa oddziały, w czerwcu 25 dzieci – starszaków i 17 maluchów. Po rekrutacji obydwa obłożone.

            W czerwcu miała też miejsce wielka impreza całego Publicznego Przedszkola w Czarnowąsach – Festyn Przedszkolny zorganizowany w świerklańskiej placówce pod hasłem „Grunt to rodzinka”, w dużej mierze promujący ją. Jako, że z założenia miał być familijny. Wszystkie oddziały, od najmłodszych począwszy, zaprezentowały się artystycznie przed widownią, rówieśników, ale przede wszystkim rodziców i gości. Wystąpiły również najmłodsze mażoretki z GOK Dobrzeń Wielki, wśród których też były milusińskie z czarnowąskiego przedszkola. Muzyka, ruch, tańce, hołubce, brawa, brawa, brawa.

            Później biesiada i zabawa, od grochówki, kiełbasek i popcornu do biegów, skoków, indiańskich konkurencji dla dzieci i dorosłych, razem i samodzielnie. Dj zabaw przygotował bez liku, świetnie je też prowadził, było w czym uczestniczyć. Cieszyły się dzieci, cieszyli rodzice, goście: Ewa Drop – dyr. Zespołu Szkół w Czarnowąsach i jej z-ca Halina Wosch, świerklański radny Józef Moczko i nie da się ukryć dyrektor przedszkola Katarzyna Radlak – pryncypał i prowadząca festyn, która podziękowała wszystkim oddziałom i wychowawcom, którzy je do występów przygotowali, rodzicom za nieocenioną pomoc, wszystkim obecnym, a przede wszystkim dobrodziejom, którzy imprezę wsparli – sponsorom, byli to: Fabio, sklep „Wszystko dla zwierząt” - Czarnowąsy, „Estetica” - Salon Fryzjersko-Kosmetyczny w Czarnowąsach, For You – Studio Fryzur i Urody – Czarnowąsy, Agencja PZU – Dariusz Kokot – Czarnowąsy, Przedsiębiorstwo Przemysłowo – Handlowe – Janusz Zielony, Reha – Medix – Opole – Wróblin, Instytut Urody – Karolina Kus – Banasik – Czarnowąsy, Sklep „Weda” - Robert Orleański – Czarnowąsy, Bukieciarnia – Kwiaty i Upominki Na Każdą Okazję – Anna Wieszołek, „Verbum” Centrum Językowe Andrzej Mróz, Sklep „Zdrowa żywność” - Czarnowąsy, „Kredka” - art. papiernicze, zabawki Dariusz Zużewicz Opole, Komax, Unimięs z Chrzanowa.

 

 

 

                                                                       J. Moczko – Świerklanin

                                                                       (foto: Moczko i Macioszek)