Świetlica Wiejska

13 października 2013 r. odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie świetlicy. Na tej uroczystości gościliśmy naszego wójta Henryka Wróbel, dyrektora GOK Gerarda Kasprzak, a poświecenia dokonał ks. proboszcz Piotr Pierończyk. Na spotkanie został zaproszony również ks. wikary Mariusz Stafa oraz gość specjalny - misjonarz z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. 

poświęcenie sali.1.jpeg   poświęcenie sali.2.jpeg   poświęcenie sali.3.jpeg   poświęcenie sali.4.jpeg   Poświęcenie Sali.5.jpeg

 

 

Po ponad rocznym remoncie mieszkańcy wsi Borki mogą cieszyć się oddaną do użytku świetlicą wiejską. W nowo wyremontowanych pomieszczeniach zostały oddane do użytku: sala komputerowa, izba pamięci, sala zespołu "Melodia", sala wielofunkcyjna, aneks kuchenny oraz odnowione toalety.

Od miesiącu październiku w świetlicy odprawiano nabożeństwa różańcowe. Zajęcia w świetlicy prowadzone są 3 razy w tygodniu, 2 razy w tygodniu odbywają się zajęcia aerobiku. Poza tym co piątek o godz. 1700 można spotkać się i pomodlić na różańcu. W środy spotykają się "wodniacy" oraz zespół Melodia, a w piątki gracze skata.