X Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego:

W dniach 26-27 luty 2011 w Świerkli odbył się kolejny, już X Otwarty Turniej Tenisa Stołowego, a więc jubileuszowy. Uczestników jak zwykle stawiło się sporo, wszyscy zdecydowanie zawalczyć o puchar i o miejsce na podium. I tak też było na zawodach. Pierwszy raz rozegrano konkurencję „Debel Rodzinny”, bardzo porywająco jak się okazało.

Wyniki:

SZKOŁA PODSTAWOWA:
1. Spyra Rafał
2. Kupka Mateusz
3. Mazur Mateusz

GIMNAZJUM:
1. Wójcik Julia
2. Spyra Patryk
3. Jendryca Sebastian

MŁODZIEŻ I DOROŚLI:
1. Urban Martin
2. Wieczorek Damian
3. Schubert Aron

OLDBOJE:
1. Bielecki Grzegorz
2. Kubica Jarosław
3. Urban Andrzej

DEBEL RODZINNY:
1. Urban Andrzej i Urban Martin
2. Bielecki Grzegorz i Bielecka Elżbieta
3. Nowak Jan i Wójcik Julia

Na turnieju miały tez miejsce inne wyrazy docenienia. Za zasługi dla sportu i kultury fizycznej Srebrne Odznaki Honorowe LZS otrzymali: Norbert Komor, Jan Chmiel i Rudolf Rippel oraz z okazji jubileuszowego turnieju dla świerklańskiej społeczności stowarzyszeniowo-sportowej przekazany został puchar na ręce prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Inicjatyw „Świerkle” Józefa Moczko i prezesa LZS „Grom” Świerkle Bernarda Kałuża.

Dekoracji zwycięzców jak i uhonorowania miejscowych społeczników dokonali Henryk Wróbel - Wójt Gminy Dobrzeń Wielki, Klemens Weber – Przewodniczący Rady Gminy Dobrzeń Wielki i V-ce Prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Gerard Halama – V-ce Przewodniczący rady Wojewódzkiej LZS i Prezes Gminnego Zrzeszenia LZS.

Dwudniowe zawody przebiegły sprawnie w dużej mierze za sprawą operatywnej Komisji Sędziowskiej w składzie: Norbert Komor (przewodniczący), Jan Chmiel, Rudolf Rippel oraz rzutkich „sędziów przy stole” w tym: Piotr Rippel, Sebastian Wolik, Tomasz Komor, Kamil Kondracki i Sebastian Telecki.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy i jej przeprowadzeniu w tym dziewczynom „od cegiełek” i „sklepiku” – Justynie i Nikoli Kałuża (tej drugiej dodatkowo za rolę „śwarnej dziouchy” przy dekoracjach. Dziękują również dobrodziejom, którzy w jaki bądź sposób wsparli imprezę lub wspierają organizatorów mianowicie: Imex-Piechota, Protec, Tadej, Wekon, Elkom, Schody Komor, Zakłąd Ogólnobudowlany Moczko, Benstol, Kociok – Transport, Komax, J.G. Transport i zapraszają za rok.


J. Moczko - świerklanin