Festyn Dni Świerkli 2015

Świerklański festyn

 

Zobacz zdjęcia:

            Jak każdego roku przez wielu oczekiwany, jednocześnie przez organizatorów z dnia na dzień narastająco podejmowany w wirze przygotowań festyn „Dni Świerkli” odbył się w ostatni weekend lipca i okazał się świerklańskim świętem i sukcesem. Dwa dni (sobota 25 lipca i niedziela 26 lipca) zabawy, estradowych wrażeń i biesiadnego obcowania.

            Na początek w sobotę OSP z Czarnowąs zaprezentowała wpierw samochód ratownictwa drogowego w przejeździe przez wioskę, a później jego wyposażenie już na placu festynowym. Tam też strażacy dali pokaz jak armatka wodna wozu bojowego z kolei potrafi wodę z ogromną mocą wysoko i daleko wyrzucić. Wielka frajda szczególnie dla zafascynowanych strażą pożarną dzieci, młodszych i starszych chłopców, a właściwie wszystkich.

            Dla dzieci przygotowano także sporą paletę zabaw i gier, których prowadzenia podjęła się Justyna Kałuża. Wszystkich ujęły występy kolorowych mażoretek z GOK Dobrzeń Wielki. W międzyczasie na murawie zmagali się świerklańscy piłkarze (młodzi przeciw starszym, wynik 5 : 4). Na estradzie prezentował się zespół „MARAQUJA”. Na koniec zabawa taneczna przy muzyce serwowanej przez grupę „SBRT”.

            Trochę oddechu nocą i następny dzień festynu – niedziela, od godziny 16.00. Wpierw folklorystycznie za sprawą występu „Kupskiego Echa”, później inne klimaty w wydaniu zespołu „B. A. R.”, gdzieś obok cięcie drzewa na wagę, konkurencje zręcznościowe, kolejne okrążenia bryczki wożącej co rusz innych festynowiczów, oblegana dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci.

            Na estradzie kolejne odsłony: występ zespołu „AVANTI”, po nim zespołu „HOLIDAY”. Już było dość późno, ok. 21, gdy nastąpiło oczekiwane jak zwykle losowanie nagród głównych loterii, która funkcjonowała przez 2 dni. Przez 2 dni do dyspozycji było zaplecze gastronomiczne, przez 2 dni też dopisywała pogoda, po prostu było trochę chłodniej – ewenement tegorocznego saharyjskiego skwaru. Na koniec zabawa, goście bawili się na parkiecie (kostce estradowego zadaszenia) do późnych godzin nocnych.

            W przerwach między występami odczytywana była długa lista sponsorów przez prowadzących i jednocześnie reprezentantów organizatorów: sołtysa Jana Chmiela – Rada Sołecka zarazem LZS GROM Świerkle oraz Waldemara Kesnera – SRI Świerkle.

            Organizatorzy tą drogą dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach festynu i jego przeprowadzeniu.

 

                                                                       J. Moczko – Świerklanin

                                                                       (foto: Chmiel, Macioszek, Kołodziej)

 

Czytaj o festynie na stronie GROMu: www.gromswierkle.futbolowo.pl