Ochrona, promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego na obszarze Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji – część południowa

logo_ołtarz.jpeg

Zadanie: „Odrestaurowanie ołtarza głównego w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Chróścicach”

W ramach zadania  wykonane zostaną m.in.:
- prace konserwatorskie przy  architekturze ołtarza i jego dekoracji snycerskiej (demontaż  figur, elementów   zdobniczych i obrazu, oczyszczenie, usunięcie przemalowań, wtórnych  imitacji złoceń, kitów rozstępów, impregnacja niszcząca szkodniki, impregnacja wzmacniająca  strukturę drewna, wzmocnienie konstrukcji ołtarza, wypełnienie ubytków, wykonanie uzupełnień w murowanej części ołtarza, złocenia, scalenie kolorystyczne, zabezpieczenie powierzchni).
- prace konserwatorskie przy obrazie św. Jadwigi (oczyszczenie i impregnacja, zdjęcie przemalowań warstwy malarskiej, uzupełnienie ubytków, założenie  werniksu).
Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez  brak  barier architektonicznych, ponadto po realizacji projektu zostanie zamieszczona przy nim informacja o zabytku, w formach przyjaznych osobom  niepełnosprawnym, w tym niewidomym, słabowidzącym oraz niesłyszącym.

Zadanie będzie realizowane przez  Parafię  pw. Św. Jadwigi w Chróścicach.

Postęp prac:
1. W dniu 14.09.2017r. ogłoszono przetarg  nieograniczony na zadanie pn.: „ Odrestaurowanie ołtarza głównego w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Chróścicach wraz z opracowaniem dokumentacji konserwatorskiej”.
2. W dniu 22.09.2017r. upłynął termin składania ofert na zadanie pn.:” Odrestaurowanie ołtarza głównego w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Chróścicach wraz z opracowaniem dokumentacji konserwatorskiej”. Wpłynęła  1 oferta.
3.W dniu  11.10.2017r.wybrano najkorzystniejszą ofertę na wykonanie zadania pn.: „Odrestaurowanie ołtarza głównego w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Chróścicach wraz z opracowaniem  dokumentacji konserwatorskiej”. Wykonawcą będzie Pan Karol Brzozowski – Konserwator dzieł sztuki z Krakowa. Z wykonawca w dniu 12.10.2017r. została podpisana umowa  na wykonanie usługi  konserwatorskiej. Planowany termin zakończenia  zadania to 30.04.2018r.
4. W dniu 13.10.2017r. zakończono protokołem rozeznanie cen rynkowych na wykonanie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestycyjnego dla zadania pn.: „Odrestaurowanie ołtarza głównego w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Chróścicach wraz z opracowaniem  dokumentacji konserwatorskiej”. Wykonawcą zadania będzie Pani Beata Wewiórka.
5.  W dniu 16.10.2017r. podpisano umowę na wykonanie usługi polegającej na pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestycyjnego dla zadania pn.: „Odrestaurowanie ołtarza głównego w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Chróścicach wraz z opracowaniem  dokumentacji konserwatorskiej”.

100_3797.jpeg
20171105_160232_resized.jpeg
DSC05224.jpeg
DSC05228.jpeg
DSC_0727.jpeg
DSC05221.jpeg
DSC_1922 antepedium fragm. w trakcie usuwania przemalowań.jpeg
DSC_1965 w czasie uzupełniania formy rzeżbiarskiej i wypełniania ubytków zaprawy.jpeg

1_.jpeg
2_.jpeg
3_.jpeg
4_.jpeg
5_.jpeg
6_.jpeg
7_.jpeg
8_.jpeg

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki