Na Dzień Dziecka „Piknik”

 Dla młodszych i starszych, dla wszystkich, ale właściwie głównie dla dzieci wyszykowano w Świerkli imprezę w niedzielne popołudnie 5.06.2011 r. Piknik, pod taką ramową nazwą ujęto połączone okazje: Dzień matki, Dzień Dziecka i ligowe rozgrywki miejscowych sportowców, a więc zabawy, sport, biesiada i poczęstunek z przyśpiewkami „przy ognisku”.
swierkle1.jpeg

W słowach trudno oddać klimaty poszczególnych aspektów pikniku. Sympatycznie i kolorowo obrazują to zdjęcia, ale najwięcej doznali z tego obecni na miejscu. Wielu świerklan i sporo z sąsiedztwa.
swierkle2.jpeg

Dzieci hasały, skakały, goniły w różnych grach i konkurencjach, a mamy przy nich, tatusiowie po części też, ale jakby więcej zajęci meczem „Gromowców”. Później wspólne biesiadowanie przy cieście i kawie, a komu było mało, to mógł skorzystać z grilla. Dla dzieci lody, lizaki i coś dla ochłody ze słomką, przy tym wszystkim nieskończona oferta multiinstrumentalisty, harmonisty na życzenie niestrudzenie grającego znane i śpiewane od niepamiętnych czasów przy takich okazjach pieśni i śpiewki. I tak aż do wieczora.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw Świerkle, LZS GROM Świerkle, Rada Sołecka Świerkli i świerklański TSKN dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Kobietom za darmowe ciasto, upieczone „ponad podziałami”, chłopom za techniczne ogarnięcie całości i garmażeryjne przygotowanie, Justynie i Nikoli Kałuża za poprowadzenie zajęć dla dzieci, Mini-Marketowi Różanieckiego za dodatkowe wsparcie słodkościami i muzykowi Józefowi Palt z okolicznych Węgier za oprawę muzyczno-śpiewną.

                                                                      

J. Moczko – Świerklanin