Święty mikołaju witaj

      mikolaj111.jpeg
   Mikołaje, wiadomo, wyruszają z Laponii, święte pewnie też gdzieś z tamtych stron. Docierają wszędzie, tyle że nie zawsze o jednej porze. Do świerklańskiej placówki przedszkolnej Święty Mikołaj zawitał terminowo 6 grudnia z rana, z prezentami ma się rozumieć. Dzieci czekały na niego.

         Co u Was słychać?, czy byłyście grzeczne?, słuchaliście rodziców?, Pań wychowawczyń?, i takie tam. A one wiersz za wierszem i śpiew, więc prezentów z przepastnego wora otrzymały bez liku. Dostało też „przedszkole” jako placówka, do wspólnej zabawy i zajęć. Wychowawca Celina Midek i asystentka Sylwia Kohsyk, które coś tam z przygotowaniami ponoć miały wspólnego wyraźnie były kontent. Później razem z nimi szczęśliwe dzieci żegnały Mikołaja. Przedtem jednak wspólnie z nim stanęły do zdjęcia na miłą pamiątkę.

         Komu w drogę temu czas, Święty Mikołaj kocha Was, tak na odchodnym i dalej do macierzystego przedszkola – Publicznego Przedszkola w Czarnowąsach, do dzieci w towarzystwie z-cy dyrektora Danuty Serafin - Śliwa.

 

 

 

                                                                  J. Moczko – świerklanin

                                                                    (foto: Wojciech Pusz)