Wybór rodziców – sześciolatek w szkole

Ustawą z 27 stycznia 2012 r. zmieniającą ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 33, poz. 176), która weszła w życie 2 marca 2012, wydłużono o kolejne dwa lata czas, gdy rodzice mogą decydować o posłaniu do szkoły sześcioletniego dziecka. Oznacza to, że o rozpoczęciu edukacji szkolnej w wieku sześciu lat przez dzieci urodzone w latach 2006 i 2007 w dalszym ciągu decydować będą rodzice. Natomiast obowiązkowo w wieku sześciu lat będą rozpoczynały edukację szkolną dzieci urodzone w roku 2008 i w kolejnych latach.

W latach szkolnych 2012/2013 i 2013/2014 na wniosek  rodziców, naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy sześć lat. Dziecko sześcioletnie, które w okresie przejściowym nie rozpocznie spełniania obowiązku szkolnego, kontynuuje przygotowanie przedszkolne.

 

                                                                                          Zastępca Wójta

                                                                                             Irena Weber 

Gwiazdka Polecamy

aglomeracja.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki.