Trwa przełączanie serwisu, przepraszamy za napotkane utrudnienia.

Eksploatacja systemu ciepłowniczego

Eksploatacją systemu ciepłowniczego Gminy Dobrzeń Wielki zajmuje się  Spółka Elkom, posiadająca koncesję na przesył  i dystrybucję oraz obrót ciepłem. Spółka Elkom od początku powstania sieci ciepłowniczej na terenie gminy jest koncesjonowanym dostawcą ciepła, nadzoruje prawidłową pracą sieci, prowadzi ruch sieciowy, usuwa awarie, wykonuje prace remontowe i eksploatacyjne, planuje kierunki i etapy  dalszej rozbudowy oraz rozlicza sprzedaż ciepła w oparciu o jednostkowe stawki z taryfy wytwórcy i dostawcy ciepła. Sprawuje również funkcję dyspozytora sieci i utrzymuje całodobowe pogotowie techniczne na wypadek awarii.  

W 1996 r. Spółka Elkom po raz pierwszy wprowadziła na rynek opolski kompaktowe węzły  ciepła firmy REDAN i od tej pory nieprzerwanie kontynuuje współpracę z tą firmą, oferując klientom sprawdzone rozwiązania, dopasowane do ich potrzeb, w tym również  specjalny typ  dostosowany do  ogrzewania podłogowego. Za pośrednictwem wymienników oferowanych przez Spółkę Elkom, ciepło pobiera 360 odbiorców tj 75 %. Wsród nich najpopularniejszym węzłem jest REDAN Unit VX-2000  .Obecnie ten najpopularniejszy  typ wymiennika, który wystarcza do ogrzania przeciętnego domku jednorodzinnego i przygotowania ciepłej wody kosztuje 6900 zł netto z montażem po stronie wysokich parametrów. Razem z ultradźwiękowym licznikiem ciepła Kamstrup i podatkiem VAT  koszt wymiennika ciepła dostarczającego ciepło dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody wynosi 8881,00 zł. W cenie tej wliczone jest doradztwo dotyczące oszacowania wstępnej wielkości mocy zamówionej dla podłączanego domu, oraz ewentualna pomoc pracowników „Elkomu” w sporządzeniu kosztorysu i wypełnieniu niezbędnych druków kredytowych.

Gwiazdka Polecamy

aglomeracja.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki.