Dni Świerkli 2012

 

      

 

Jak się lipiec ma ku końcowi, to wiadomo – festyn w Świerkli, tradycyjnie, w tym roku „Dni Świerkli 2012 (28 – 29 lipiec)”. Właściwie w jego ramach już w piątek 27 lipca, gdy dopiero dźwigano „festynowe miasteczko” zorganizowano coś dla dzieci.

            W sobotę raczej na sportowo. Późnym popołudniem mecze młodych ze Świerkli i okolicznych wiosek (wygrał team „Odra Ślum Dobrzeń Wlk.), a na deser świerklańscy kawalerowie stawili czoła żonatym, zdecydowanie ich pokonując. Wieczorem zabawa, coś jak disco-dance w wykonaniu kapeli „Atest” z Wołczyna.

            W niedzielę więcej „estrady”, zmagań na trawie i niespodzianek dla każdego z „Centrum-Niespodzianek”. Zaczęła świerklańska grupa młodzieżowa (damska) „B4 WE DWIE” angielskimi utworami: wokal, gitary i perkusja. Jak na debiut, na dodatek na swoim podwórku, całkiem przyzwoicie. Były brawa i pierwsze autografy. Później duet „Jola i Cola” i „Karpowicz Family”. To już ekipa przodująca na listach TVS, górna półka. W międzyczasie zręcznościowe konkurencje dla dzieci i pań, np. rzucanie do celu i siłowe dla panów (cięcie drewna na wagę). Wielkie emocje.

            Także w międzyakciu wysyp głównych niespodzianek: telewizor, rower, sprzęt Husqvarny itd. itd., a gdy opadł „kurz emocji” zabawa też disco-dance do późnej nocy.

            Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu, dobrodziejom, którzy wsparli go rzeczowo i usługą, zapraszają za rok na XV – jubileuszowy festyn, który będzie razem z obchodami 240-lecia Świerkli wspólnym świętem.

 

 

                                                                       J. Moczko – Świerklanin