Ze Świerkli

Na święta w przedszkolu mieli okazję przekonać się rodzice maluchów świerklańskiego oddziału Publicznego Przedszkola w Czarnowąsach i goście bywający w niej przy okazji różnych prezentacji świątecznych, że i tym razem 20 grudnia 2012 r. miłych doznań można było tam doświadczyć.

            Milusińscy zainscenizowali bożonarodzeniowe obrazy, żywo, kolorowo, ze śpiewem, muzyką i w pełnym ruchu. Niespełna godzinny spektakl pełen wrażeń. Po nim biesiadne posiedzenie wszystkich obecnych, słowem przedszkolna rodzina świerklańskiej placówki.

            Całość miała swoich animatorów. Przedstawienie przygotowała Justyna Szwarzbach z Anną Rataj-Wicherską, a ciasto przygotowali rodzice. Za to im, maluchom za występ, wszystkim za przybycie, w tym miejscowemu radnemu i sołtysowi podziękowała dyrektorka przedszkola czarnowąskiego Krystyna Radlak, życząc też wszystkiego dobrego na święta i nowy rok.

przedszkole_SDC13605.jpeg

przedszkole_SDC13644.jpeg

przedszkole_SDC13661.jpeg

 

Opłatek młodych „samorządnych”. W sobotę 22 grudnia 2012 r. „młodzi” z Młodzieżowej Rady Gminy Dobrzeń Wielki zorganizowali swój opłatek w Sali Wiejskiej w Świerkli (filia GOK Dobrzeń Wielki), na który zaprosili lokalnych samorządowców. Ścisku samorządowego jednak nie było, ale obecni pięknie spędzili odświętne chwile. Była modlitwa, przełamanie się opłatkiem, poczęstunek, dysputa, wszystko przy świątecznych pieśniach, słowem samorządowo-rodzinna biesiada bożonarodzeniowa.

 

                                                                       J. Moczko – Świerklanin

opłatek_młodych_SDC13689.jpeg