Opłatek ludzi czynu

Ludzie czynu – społecznicy, samorządowcy, funkcyjni, działający w sferze publicznej raz w roku mają okazję wspólnie pobyć, akurat w czasie świąteczno-noworocznym na „swym opłatku”.

            Tak na co dzień spotykają się w różnych gronach, w różnych sytuacjach bieżącego życia społeczno-gospodarczego gminy, w tym przypadku Gminy Dobrzeń Wielki w sprawie, zadaniu, czy potrzebie. Gdy wiec z końcem roku przychodzi czas podsumowań, kończącego się i przygotowań do następnego, z pełną dozą satysfakcji, w tym swym opłatku biorą udział.

            Tak też było 5 stycznia (sobota) br. w Dobrzeniu Wielkim. Zaczęło się o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny mszą św. w ich intencji, na której ks. proboszcz Jan Polok w słowie bożym odniósł się do stanu „społecznego czynu”, roli jego przedstawicieli, znaczenia, powinności i poniekąd misji, dając też wyraz uznania dla nich i potrzeby łask bożych w przyszłym działaniu.

            Po  mszy św. animatorzy czynu przeszli do sali na plebanii, gdzie przełamano się opłatkiem. Przedtem jednak wszystkim zaśpiewała Schola z Chróścic, ks. proboszcz odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki, a w imieniu zebranych – całej samorządnej siły parę słów powiedział wójt Henryk Wróbel – gmina, zadania, nadzieje, życie i ludzie. Po czym poczęstunek, biesiadne w kręgach dyskusje. Pięknie, miło w świątecznym, samorządowym klimacie.

 

                                                                       J. Moczko – Świerklanin

oplatek_lc_SDC13892.jpeg

oplatek_lc_SDC13901.jpeg

oplatek_lc_SDC13904.jpeg

oplatek_lc_SDC13910.jpeg

oplatek_lc_SDC13936.jpeg