Opłatek seniorów

W Gminie Dobrzeń Wielki od lat praktykowane są spotkania opłatkowe, poniekąd wigilijne, dla seniorów każdego z 9 sołectw.  W Świerkli miało miejsce to 15 grudnia (sobota) 2012 r.

            Świerklańskich seniorów, gości, w tym przedstawiciela gminy panią Kornelię Lauer-Konecką, miejscowego duszpasterza ks. Franciszka Lehnerta i świerklańskiego radnego Józefa Moczko powitał sołtys Jan Jałowy.

            Pani Kornelia gminne przywiozła pozdrowienia, dołączając swoje. Ksiądz Franciszek odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki, po czym się nimi przełamano, długo i serdecznie, bo nikomu nigdzie nie było spiesznie, wszak był to czas świąteczny, bożonarodzeniowy. Posiłek: ciasto, kawa, owoce i tradycyjna makówka, później śpiew kolęd i pastorałem w wykonaniu „Kupskiego Echa” ze wsparciem obecnych. Piękne chwile przy biesiadnych stołach, sąsiedzkie wspominki. Jak zwykle w Świerkli biesiadnicy otrzymali torby z upominkami „tak na drogę”.

            Spotkanie zorganizowano z gminnych środków zadysponowanych przez GOPS Dobrzeń Wielki, po części także ze środków „wypracowanych” w akcji „Niespodzianka Dla Każdego” podczas Dni Świerkli 2012, za co wszystkim dobrodziejom, w tym „świerklańskim podmiotom”, którzy ją wsparli serdecznie dziękują organizatorzy.

 

                                                                       J. Moczko – Świerklanin

oplatek_seniorow_SDC13498.jpeg

oplatek_seniorow_SDC13502.jpeg

oplatek_seniorow_SDC13518.jpeg

oplatek_seniorow_SDC13554.jpeg

oplatek_seniorow_SDC13555.jpeg