Sesja wizytowa

Taka właśnie – zaczynająca się od wizyt była ostatnia sesja Rady Gminy Dobrzeń Wielki w czwartek 24 stycznia 2013 r. Właśnie przegłosowano zmiany w porządku obrad i weszli kolędnicy z jasełkową krotochwilą. Śpiew, ruch, kolorowe przedstawienie, jak się okazało w wykonaniu „Kabaretu Kuloch” z Dobrzenia Wielkiego. Miła dla obradujących niespodzianka, a pewnie i dla innego gościa – Komendanta Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim kom. Grzegorza Sobkowiaka, który podzielił się z wszystkimi danymi dotyczącymi efektów pracy policyjnej tzw. „Służb Ponadnormatywnych” (mają miejsce tylko w Gminie Dobrzeń Wielki i opłacane są z gminnego budżetu). Z tej relacji wynikało, że w ubiegłym roku służba ta odnotowała 590 wykroczeń, w tym szczególnie społecznie uciążliwych 152 (uciążliwe to między innymi: kradzież mienia, zakłócanie porządku, zaśmiecanie, używanie wulgarnych słów, wybryki nietrzeźwych, itd.), zatrzymała 16 sprawców wykroczeń, zatrzymała 12 osób poszukiwanych, zatrzymała kilka praw jazdy i dowodów rejestracyjnych, dokonała 280 interwencji, 370 kontroli samochodowych itd., brała udział w zabezpieczaniu imprez, jak choćby meczy, festynów itp.

            Ocenia się, że Gmina Dobrzeń Wielki pod względem „porządku” jest, mimo tych cyfr, jedną z bardziej spokojnych gmin. Komendant zapewnił, że szczegółową relację z pracy policji dobrzeńskiego komisariatu przedstawi na jednej z najbliższych sesji Rady Gminy.

            Następnie radni podjęli kolejne punkty porządku obrad w różnych tematach, od gospodarki odpadami komunalnymi, przez mienie komunalne do bieżących zmian budżetowych itd.

                                                                       J. Moczko – Świerklanin


SESJA SDC14135.jpeg

SESJA SDC14136.jpeg

SESJA SDC14142.jpeg