Ferie zimowe w Przedszkolu

Tegoroczne ferie zimowe trwały od 28 stycznia do 8 lutego na ten czas zaplanowano  i zrealizowano szereg zajęć  oraz wyjść integracyjnych, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego. W pierwszym tygodniu ferii zima wyjątkowo dopisała. Było mroźno, biało i pięknie. To wspaniały czas na sanki i lepienie bałwanków. Nie zabrakło tego w naszym przedszkolu. W tym czasie w przedszkolu została przeprowadzona również akcja dokarmiania zwierząt leśnych. Dzieci wraz z pracownikami przedszkola przynieśli marchew, buraki, jabłka, ziemniaki, suchy chleb, kasztany i inne „przysmaki” zwierząt. Wspólnie zimowe smakołyki dla zwierząt zanieśliśmy do lasu.

W drugim tygodniu także nie zabrakło atrakcji, gdyż wybraliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt:  „Królewa Śniegu” . Przedszkolaki przeżywały przygody głównych bohaterów, ale miały również możliwość obejrzenia pięknej scenografii oraz słuchać muzyki, która towarzyszyła przez całe przedstawienie.  W tym dniu również odwiedziliśmy Gminą Bibliotekę w Dobrzeniu Wielkim. Pani Justyna opowiedziała dzieciom jak funkcjonuje biblioteka, jak wypożycza się książki . Zaznajomiłam dzieci z księgozbiorem, pokazałam i  tłumaczyłam  w jaki  sposób książki są rozłożone w bibliotece. Natomiast wśród małych czytelników największe zainteresowanie wzbudziły ciekawe i kolorowe bajeczki dla najmłodszych.

Głównym celem  tegorocznych ferii zimowych była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego przedszkolaka  miał zagościć uśmiech. Plan ferii był na tyle ciekawy i odmienny od typowych zajęć w przedszkolu, że stwarzał dzieciom okazję do odkrywania nowych wartości, pobudzał ich rozwój, rozszerzał zainteresowania, pogłębiał wiedzę i umiejętności praktyczne poprzez poznawanie nowych ciekawych osób i zdobywanie interesujących doświadczeń.

ferie 1.jpeg

ferie2.jpeg

feie3.jpeg