Trwa przełączanie serwisu, przepraszamy za napotkane utrudnienia.

Sześciolatek w szkole

Ustawą z 27 stycznia 2012 r. zmieniającą ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty (Dz.U. nr 33, poz. 176), która weszła w życie 2 marca 2012, wydłużono czas, gdy rodzice mogą decydować o posłaniu do szkoły dziecka sześcioletniego.                                
W najbliższych miesiącach rodzice, już po raz ostatni, będą podejmowali decyzję o rozpoczęciu edukacji szkolnej swojego dziecka w wieku sześciu lat, bądź też o pozostawieniu go w przedszkolu i kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.
W roku szkolnym 2014/2015, obowiązkowo naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej, rozpoczną dwa roczniki, czyli dzieci urodzone w 2007 i 2008 roku.  Aby ułatwić rodzicom podjęcie tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej decyzji, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało bogatą akcję informacyjną, dostępną na stronie internetowej http://www.men.gov.pl/ w zakładce „ Mam 6 lat” / Materiały dla rodziców i nauczycieli – zachęcam rodziców do lektury opracowanych materiałów.

 

                                                                                          Zastępca Wójta

                                                                                             Irena Weber

 

PDFMam 6 lat - ulotka.pdf

Gwiazdka Polecamy

aglomeracja.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki.