Wybór rodziców – sześciolatek w szkole

Rok szkolny 2013/2014, jest ostatnim rokiem szkolnym, w którym rodzice podejmują decyzję o wysłaniu swojego sześcioletniego dziecka do szkoły.

Od 1 września 2014 obowiązek rozpoczęcia nauki w szkole obejmie dzieci urodzone w roku 2007 i dzieci urodzone w okresie styczeń – czerwiec 2008. Natomiast od 1 września 2015 do szkoły pójdą dzieci urodzone w okresie lipiec – grudzień 2008 oraz cały rocznik 2009. Na przestrzeni lat, w których zapowiadano obniżenie wieku szkolnego, czyli 2010-2013 w gminie Dobrzeń Wielki 34 rodziców zdecydowało się na posłanie swojego dziecka do szkoły w wieku 6 lat. Zgodnie z danymi, na chwilę obecną, w roku szkolnym 2013/2014  do szkoły,  w wieku 6 lat, pójdzie w naszej gminie 20 dzieci.

Jako organ prowadzący placówki oświatowe, podjęliśmy szereg działań przygotowujących szkoły do przyjęcia sześciolatków. Wszystkie szkoły podstawowe w gminie, brały udział w rządowym programie „Radosna szkoła”, w ramach którego wyposażono sale dydaktyczne dla klas młodszych oraz utworzono nowoczesne, bezpieczne place zabaw (ostatni, największy powstaje aktualnie przy PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim).

W czasie wakacji w niektórych szkołach będą poczynione drobne remonty, by jeszcze lepiej przygotować się na przyjęcie dzieci najmłodszych do szkoły. Zatwierdzając arkusze organizacyjne, zaplanowano na przyszły rok szkolny małoliczne oddziały klas I, i tak:

PSP Kup                               -   I  oddział 16 uczniów
PSP Chróścice                     -   II oddziały po 15 uczniów każdy
PSP Czarnowąsy                 -   III oddziały po 18 uczniów każdy
PSP z OS Dobrzeń Wielki    -   II oddziały po 23 i 25 uczniów

Niezdecydowani rodzice mają jeszcze miesiąc czasu na zastanowienie się i podjęcie ostatecznych decyzji.

 

                                                                              Zastępca Wójta
                                                                                 Irena Weber

http://www.6latki.men.gov.p
PDFUlotka - sześciolatki.pdf

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki