• Dzisiaj jest:
    sobota, 13 lipca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    23 °C

Dożynki powiatowe

Wczoraj 25.08.2013 r. w Dobrzeniu Wielkim odbyła się uroczystość podziękowania za żniwo czyli tradycyjne Dożynki. Miały one jednak szczególnie uroczysty charakter ponieważ w Dobrzeniu Wielkim dziękował za żniwo cały Powiat Opolski. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Dobrzeniu Wielkim, a następnie uformowany został korowód, który udał się na teren Ośrodka rekreacji BALATON gdzie miał miejsce główny festyn. Starości dożynek - Lidia i Józef Mehl przekazali Staroście Opolskiemu Henrykowi Lakwie oraz Wójtowi Gminy Dobrzeń Wielki Henrykowi Wróblowi gospodarzom tegorocznych dożynek, chleb w geście podziękowań za tegoroczne zbiory.

Swoją obecnością zaszczycili nas także Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta, Wicemarszałek Barbara Kamińska oraz poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ryszard Galla.

Składam serdeczne podziękowania sołtysom i radom sołeckim, załodze Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim na czele z Dyrektorem Gerardem Kasprzakiem za zaangażowanie w przygotowaniu powiatowo  - gminnych dożynek w Dobrzeniu Wielkim, a naszym strażakom ochotnikom za zabezpieczanie całej uroczystości.

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przystroili swojej posesje upiększając w ten sposób obchody święta plonów w naszej gminie.

 

Data publikacji: 26-08-2013 12:44 Opublikował(a): Jolanta Mikuła
Data modyfikacji: 26-08-2013 15:33 Modyfikował(a): Jolanta Mikuła