• Dzisiaj jest:
    czwartek, 30 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    19 °C

O bibliotece

„W bibliotece znajdziesz wszystko”

 

       Biblioteka szkolna prowadzona jest przez panie: Beatę Motykę i Sylwię Węgielewską.

       W naszej bibliotece panuje miła i przyjacielska atmosfera, często odbywają się różnorodne imprezy, np. cykliczne pasowanie pierwszaków na czytelnika, liczne wystawy tematyczne, konkursy czytelnicze, plastyczne oraz spotkania autorskie z pisarzami i ciekawymi ludźmi, itp.

       Nasza biblioteka jest małym centrum multimedialnym, ponieważ wyposażona jest w salę komputerową z czterema stanowiskami komputerowymi, kserokopiarką i skanerem, czytelnię - salę telewizyjną i oczywiście pokój do opracowań książek.

       Biblioteka posiada bogaty księgozbiór, liczący kilka tysięcy woluminów o różnej tematyce, w tym wiele nowości. Prenumerujemy wiele czasopism dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, każdy może znaleźć coś dla siebie. Co roku uzupełniamy księgozbiór o nowości wydawnicze. W codziennej pracy pomaga nam niezastąpiony aktyw biblioteczny – uczniowie naszego gimnazjum.       
Zbiory w bibliotece szkolnej zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Biblioteka posiada program Biblioteka Szkolna MOL OPTIVUM, który obecnie używa ok. 1300 bibliotek w Polsce tworząc największą w kraju sieć bibliotek posiadających jednolite oprogramowanie, co daje możliwość wymiany informacji bibliograficznej między nimi.

Serdecznie namawiamy do odwiedzin naszej biblioteki, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Zapraszamy od wtorku do czwartku w godz. 8.00-14.00, w piątek w godz. 8.00-13.40. W poniedziałek dzień wewnętrzny.


Źródło: http://zs-czarnowasy.pl/1172/o_bibliotece.html

Data publikacji: 07-08-2013 09:52 Opublikował(a): Izabela Kołodziej