O bibliotece

„W bibliotece znajdziesz wszystko”

 

       Biblioteka szkolna prowadzona jest przez panie: Beatę Motykę i Sylwię Węgielewską.

       W naszej bibliotece panuje miła i przyjacielska atmosfera, często odbywają się różnorodne imprezy, np. cykliczne pasowanie pierwszaków na czytelnika, liczne wystawy tematyczne, konkursy czytelnicze, plastyczne oraz spotkania autorskie z pisarzami i ciekawymi ludźmi, itp.

       Nasza biblioteka jest małym centrum multimedialnym, ponieważ wyposażona jest w salę komputerową z czterema stanowiskami komputerowymi, kserokopiarką i skanerem, czytelnię - salę telewizyjną i oczywiście pokój do opracowań książek.

       Biblioteka posiada bogaty księgozbiór, liczący kilka tysięcy woluminów o różnej tematyce, w tym wiele nowości. Prenumerujemy wiele czasopism dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, każdy może znaleźć coś dla siebie. Co roku uzupełniamy księgozbiór o nowości wydawnicze. W codziennej pracy pomaga nam niezastąpiony aktyw biblioteczny – uczniowie naszego gimnazjum.       
Zbiory w bibliotece szkolnej zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD). Biblioteka posiada program Biblioteka Szkolna MOL OPTIVUM, który obecnie używa ok. 1300 bibliotek w Polsce tworząc największą w kraju sieć bibliotek posiadających jednolite oprogramowanie, co daje możliwość wymiany informacji bibliograficznej między nimi.

Serdecznie namawiamy do odwiedzin naszej biblioteki, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Zapraszamy od wtorku do czwartku w godz. 8.00-14.00, w piątek w godz. 8.00-13.40. W poniedziałek dzień wewnętrzny.


Źródło: http://zs-czarnowasy.pl/1172/o_bibliotece.html

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki