Konkurs „Zdrowa Gmina"

W bieżącym roku kalendarzowym Gmina Dobrzeń Wielki już po raz drugi przystąpiła do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowa Gmina”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Polska Unia Onkologii oraz PZU SA.

Celem Konkursu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne w kierunku chorób nowotworowych organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych (NPZChN) na terenie całej Polski, a także dotarcie do lokalnych władz z informacją o konieczności prowadzenia działań w zakresie profilaktyki nowotworowej i zmobilizowanie publicznych ośrodków zdrowia (POZ) do aktywności poprzez kierowanie mieszkańców gmin na badania przesiewowe: mammografię, cytologię i kolonoskopię.

Przedmiotem Konkursu jest promowanie przez przedstawicieli ośrodków władz samorządowych na poziomie gminy postaw prozdrowotnych w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów wśród społeczeństw lokalnych, w kierunku zwiększenia zgłaszalności na badania profilaktyczne organizowane przez NFZ i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych  na terenie danego województwa.

Mając powyższe na uwadze Gmina Dobrzeń Wielki podjęła szereg działań w ramach profilaktyki nowotworowej, wierząc, że prowadzone akcje przyczynią się znacząco do wzrostu świadomości na temat profilaktyki nowotworów i tym samym pomogą chronić zdrowie i życie mieszkańców naszej gminy.

PDFKONKURS ZDROWA GMINA.pdf (3,03MB)

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki