Sport w Landtagu Nadrenii-Palatynatu

18 stycznia 2014 już po raz X w ramach Dnia Przyjaźni Niemiecko-Francuskiej w Moguncji odbył się turniej sportowy z udziałem przedstawicieli regionów Porozumienia Czterostronnego. Sala Herbowa Parlamentu Nadrenii-Palatynatu na jeden dzień zmieniła się w salę gimnastyczną, a młodzi sportowcy z Nadrenii-Palatynatu, Kraju Środkowoczeskiego, Burgundii i Województwa Opolskiego po raz kolejny udowodnili, że wspólna pasja jest doskonałą platformą integracji, a bariery językowe nie stanowią przeszkody w nawiązaniu sportowej przyjaźni.  

Tegoroczny „Sport w Landtagu” poświęcony został akrobatyce sportowej. Każdy z obecnych zespołów zaprezentował przygotowany na tę okazję pokaz swoich umiejętności, a zwieńczeniem spotkania była zaaranżowana wspólnie przez wszystkich uczestników  choreografia, która wywarła ogromne wrażenie na gościach zgromadzonych gmachu Landtagu Nadrenii-Palatynatu.

Województwo Opolskie reprezentowała sekcja akrobatyczna „Gwiazda”, działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Grupa sześciu młodych sportowców w składzie:
• Aron Pałka,
• Maciej Płonka,
• Agata Waindok,
• Julia Wiśniewska,
• Weronika Lesik,
• Milena Piekorz,
pod opieką trenerów, pana Adama Antoszczyka oraz pani Wiktorii Weselak-Antoszczyk, zaprezentowała pokaz akrobatyczny z wykorzystaniem mini-trampów i pomponów, zachwycając publiczność różnorodnością i zarazem harmonią swojego pokazu.
Poza pracą nad wspólną prezentacją, uczestnicy spotkania mieli także okazję do zwiedzenia Moguncji – stolicy Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu. 
Spotkanie sportowe organizowane przez Federację Sportu Nadrenii-Palatynatu i Dom Burgundzki, patronatem objęli Premier Nadrenii-Palatynatu, pani Malu Dreyer oraz Prezydent Landtagu Nadrenii-Palatynatu, pan Joachim Mertes. 

Joanna Lisowska-Nowak, DZP

 

 

 

 

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki