Akcja „Zima 2014”

Dzięki współpracy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim akcja „Zima 2014”, odbywała się w siedmiu sołectwach gminy, w okresie od 17 do 28 lutego 2014 roku. Zajęcia prowadzone były od poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 14:00. Zorganizowany wypoczynek dzieci był całkowicie bezpłatny dla rodziców.
W zajęciach rekreacyjnych i edukacyjno-kulturalnych, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę, brało udział 156 dzieci w wieku 5 - 15 lat, które codziennie zapewnione miały drugie śniadanie, dzięki wsparciu akcji zimowej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Podczas zorganizowanego wypoczynku realizowane były:

  • gry i zabawy świetlicowe,

  • zajęcia plastyczno-techniczne, np. malowanie obrazów,

  • zajęcia wokalne,

  • zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu, które odbywały się na kompleksie sportowym ORLIK w Dobrzeniu Wielkim oraz placach zabaw usytuowanych przy placówkach oświatowych działających na terenie gminy,

  • turnieje, np. kalambury i składanie puzzli,

  • zabawa urodzinowa z konkursami.

Bardzo atrakcyjne okazały się także spotkania z ciekawymi ludźmi. Przy współpracy Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim, zorganizowano spotkanie z dzielnicowym, który przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa na drogach. Innym razem zaproszono  Komendanta Straży Leśnej z Nadleśnictwa w Kup.

Cztery grupy uczestników akcji „Zima 2014” z gminy Dobrzeń Wielki wyjechały na wycieczkę,  na Górę Św. Anny, podczas której zjeżdżały i bawiły się wspaniale na torze saneczkowym. Dzieci miały również okazję zwiedzić i poznać historię bazyliki mniejszej na Górze Św. Anny, opowiadaną przez Ojca Franciszkanina. Natomiast w Domu Pielgrzyma dzieci ugoszczono ciepłym posiłkiem. Późnym popołudniem,  w bardzo dobrych nastrojach, dzieci powróciły do swoich domów.

Troje uczniów z Zespołu Szkół w Chróścicach wyjechało natomiast na zimowisko do miejscowości Tleń, które zorganizowane zostało w dniach od 17 do 26 lutego 2014 roku przez Izbę Rolniczą w Opolu. Dzieci przebywały w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Patria”. Uczestnicy zimowiska podzieleni zostali na dwie grupy, z których pierwszą tworzyli uczniowie gimnazjum i VI klasy szkoły podstawowej, a drugą uczniowie pozostałych klas szkoły podstawowej.

W trakcie trwania zimowiska organizowano wycieczki i wyjazdy. Dzieci czterokrotnie korzystały z basenu i hali sportowej, w której odbywały się gry zespołowe: piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy, zbijak. Zajęcia sportowe uatrakcyjniło dwukrotne spotkanie z trenerem polskiej reprezentacji sumo i zapasów. Zorganizowano również spotkanie z trenerem piłki nożnej. Dzieci zwiedziły między innymi: Toruń, zamek w Kwidzynie, drukarnię księży Werbistów, miejsce kempingowe w Tleniu. Odkrywaniu talentów i wspaniałej zabawie służyły organizowane dyskoteki, organizacja show „Mam talent” oraz występy Karaoke.

Uczestnicy zimowiska na długo zapamiętają wspaniałą atmosferę i kolegów, z którymi bardzo się zaprzyjaźnili oraz wychowawców, którzy organizowali im ciekawe zajęcia.    

Głównym celem podjętych akcji zimowych, było zorganizowanie opieki i zapewnienie efektywnego oraz czynnego spędzania wolnego czasu, przez dzieci i młodzież z terenu gminy Dobrzeń Wielki.

 

Opracowała: Adriana Pietrzyk we współpracy z Panem Helmutem Starostą - Kierownikiem ds. rekreacji i turystyki przy GOK
w Dobrzeniu Wielkim oraz Zespołem Szkół w Chróścicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki