• Dzisiaj jest:
    sobota, 25 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    24 °C

Rozpoczęcie rekrutacji do projektu ponadnarodowego systemowego

logo_3.jpeg

Człowiek - najlepsza inwestycja

Projekt pn. „Efektywny transfer wiedzy z nauki do przemysłu w województwie opolskim” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Samorząd Województwa Opolskiego wraz z Partnerami: Uniwersytetem Opolskim  i Politechniką Opolską ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do projektu ponadnarodowego systemowego pt. Efektywny transfer wiedzy z nauki do przemysłu w województwie opolskim, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem projektu jest wzrost działalności innowacyjnej 200 przedsiębiorstw do końca czerwca 2015r., poprzez wypracowanie 200 propozycji innowacyjnych rozwiązań wdrożeniowych, dzięki wykorzystaniu modelu współpracy nauki z biznesem, opierającego się na wiedzy i doświadczeniach niemieckich.

W projekcie zostanie wspartych 200 przedsiębiorstw z branż kluczowych dla województwa opolskiego, których działalność wpisuje się odpowiednio:

  1. w obszar nauk przyrodniczych w zakresie użytkowym dla przemysłu rolno-spożywczego dla którego zidentyfikowano następujące dziedziny: biologię, bioróżnorodność, rolnictwo, biotechnologię, chemię (w ramach zadania za które odpowiada Uniwersytet Opolski – 100 Przedsiębiorstw),
  2. w obszar nauk technicznych i nauk o zarządzaniu w zakresie użytkowym dla przedsiębiorców, w ramach których zidentyfikowano następujące obszary technologiczne: przetwórstwo metali, paliwa alternatywne, energia odnawialna, informatyczne systemy eksperckie i inne specjalizacje inteligentne (w ramach zadania 3, za które odpowiada Politechnika Opolska – 100 Przedsiębiorstw).

Rekrutacja do projektu odbywa się w dniach od 18 kwietnia do  16 maja  2014r.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w projekcie oraz rekrutacji do projektu określa Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn.: „Efektywny transfer wiedzy z nauki do przemysłu w województwie opolskim” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 oraz ogłoszenie o rekrutacji dostępne na stronie internetowej projektu:

www.etw.opolskie.pl

 

 

 

 

 

Data publikacji: 14-05-2014 09:27 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 14-05-2014 09:31 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej