• Dzisiaj jest:
    czwartek, 30 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    19 °C

Plan gospodarki niskoemisyjnej

Plan gosp niskoemisyjnej.jpeg

Informujemy, że Gmina Dobrzeń Wielki przystąpiła do opracowania „Planu gospodarki niskoemisyjnej”. Przygotowany dokument pozwoli zaplanować działania na najbliższe lata na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza. W przyszłości dzięki opracowaniu Gmina będzie mogła uzyskać dofinansowanie na działania zmierzające do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno- energetycznego Europy (np. na działania termo modernizacyjne dla budynków użyteczności publicznej, czy dofinansowanie montażu kolektorów słonecznych dla budynków mieszkalnych).       

Gmina pozyskała na opracowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej” środki z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Więcej o Planach gospodarki niskoemisyjnej na stronie: www.niskaemisja.pl w zakładce Gospodarka Niskoemisyjna-> ogólne http://www.niskaemisja.pl/program-gospodarki-niskoemisyjnej/91.html.

Opracowanie dokumentów zostało zlecone firmie AT GROUP S.A. z siedzibą w Krupskim Młynie, związanej z Urzędem stosowną umową.

W najbliższym czasie trafią do Państwa ankiety dotyczące źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. Zebrane dane pozwolą na opracowanie realnego planu, możliwego do zrealizowania dla naszej Gminy w zakresie ochrony i poprawy jakości powietrza.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety i dostarczenie jej w wersji papierowej do UG, ul. Namysłowska 44, pok. 7 do dnia 30 czerwca 2014r. lub o wypełnienie elektronicznej ankiety za pomocą formularza:

https://docs.google.com/forms/d/1G60CBT0pVvaJ6noVFSWhk1vdQStomyshGRtRb-vqoOY/viewform

Za wszelką współpracę mieszkańcom Gminy dziękujemy!

 

 

 

 

 

Data publikacji: 21-05-2014 10:19 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 21-05-2014 10:22 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej