Plan gospodarki niskoemisyjnej

Plan gosp niskoemisyjnej.jpeg

Informujemy, że Gmina Dobrzeń Wielki przystąpiła do opracowania „Planu gospodarki niskoemisyjnej”. Przygotowany dokument pozwoli zaplanować działania na najbliższe lata na rzecz ochrony i poprawy jakości powietrza. W przyszłości dzięki opracowaniu Gmina będzie mogła uzyskać dofinansowanie na działania zmierzające do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno- energetycznego Europy (np. na działania termo modernizacyjne dla budynków użyteczności publicznej, czy dofinansowanie montażu kolektorów słonecznych dla budynków mieszkalnych).       

Gmina pozyskała na opracowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej” środki z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Więcej o Planach gospodarki niskoemisyjnej na stronie: www.niskaemisja.pl w zakładce Gospodarka Niskoemisyjna-> ogólne http://www.niskaemisja.pl/program-gospodarki-niskoemisyjnej/91.html.

Opracowanie dokumentów zostało zlecone firmie AT GROUP S.A. z siedzibą w Krupskim Młynie, związanej z Urzędem stosowną umową.

W najbliższym czasie trafią do Państwa ankiety dotyczące źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. Zebrane dane pozwolą na opracowanie realnego planu, możliwego do zrealizowania dla naszej Gminy w zakresie ochrony i poprawy jakości powietrza.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do mieszkańców o uzupełnienie ankiety i dostarczenie jej w wersji papierowej do UG, ul. Namysłowska 44, pok. 7 do dnia 30 czerwca 2014r. lub o wypełnienie elektronicznej ankiety za pomocą formularza:

https://docs.google.com/forms/d/1G60CBT0pVvaJ6noVFSWhk1vdQStomyshGRtRb-vqoOY/viewform

Za wszelką współpracę mieszkańcom Gminy dziękujemy!

 

 

 

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki