Zmiany personalne w parafii Czarnowąsy

Sierpień to zawsze czas zmian „kadrowych” w kościele. We wskazanych parafiach i duszpasterstwach zmieniają się księża, wikarzy, a czasem któryś z duszpasterzy przechodzi na emeryturę. Tym razem ma to miejsce także w parafii Czarnowąsy.
Po 12 latach pracy w parafii odchodzi ks. Jan Chodura – rektor kościoła w Świerklach. Zanim objął świerklańskie duszpasterstwo był misjonarzem w Togo (Afryka zachodnia). Tam pracował 17 lat.
Ostatnio poprosił ks. Bpa. Ordynariusza o zwolnienie go z obowiązków duszpasterskich w Świerklach ze względu na pogarszający się stan zdrowia i ze względu na wiek (w grudniu ubiegłego roku ukończył 70 lat).
Ks. Jan zamieszka w Domu Księży Emerytów w Opolu. Na jego miejsce przychodzi ks. Andrzej Góra – dotychczasowy proboszcz dwóch parafii jednocześnie – Wódka i Posucice koło Branic. Przez 23 lata miał tam do obsługi 4 kościoły (każda z tych parafii ma kościół filialny).
Zmiana objęła również wikarego w Czarnowąsach. Po 3 latach pracy odchodzi ks. Andrzej Mazurek, którego ks. Bp. Ordynariusz mianował wikarym w Strzelcach Opolskich. Na jego miejsce przychodzi ks. Krzysztof Romański z Koźla, gdzie był do tej pory przez 5 pierwszych lat swego kapłaństwa.
Oficjalne pożegnanie ks. radcy Jana Chodury będzie miało miejsce 23 sierpnia 2011 roku na popołudniowej Mszy Św. o godzinie 18:00.

1.jpeg

Na zdjęciu ks. Jan przed ołtarzem w świerklańskim kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP.

J. Moczko - świerklanin

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

Aglomeracja opolska

Informacja o jakości powietrza Wioś Opole

rodzina 500+

Stobrawski Zielony Szlak

gmina_fair_play.jpg-1.png

WKU

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki