• Dzisiaj jest:
    poniedziałek, 11 grudnia 2023
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    4 °C

Zmiany personalne w parafii Czarnowąsy

Sierpień to zawsze czas zmian „kadrowych” w kościele. We wskazanych parafiach i duszpasterstwach zmieniają się księża, wikarzy, a czasem któryś z duszpasterzy przechodzi na emeryturę. Tym razem ma to miejsce także w parafii Czarnowąsy.
Po 12 latach pracy w parafii odchodzi ks. Jan Chodura – rektor kościoła w Świerklach. Zanim objął świerklańskie duszpasterstwo był misjonarzem w Togo (Afryka zachodnia). Tam pracował 17 lat.
Ostatnio poprosił ks. Bpa. Ordynariusza o zwolnienie go z obowiązków duszpasterskich w Świerklach ze względu na pogarszający się stan zdrowia i ze względu na wiek (w grudniu ubiegłego roku ukończył 70 lat).
Ks. Jan zamieszka w Domu Księży Emerytów w Opolu. Na jego miejsce przychodzi ks. Andrzej Góra – dotychczasowy proboszcz dwóch parafii jednocześnie – Wódka i Posucice koło Branic. Przez 23 lata miał tam do obsługi 4 kościoły (każda z tych parafii ma kościół filialny).
Zmiana objęła również wikarego w Czarnowąsach. Po 3 latach pracy odchodzi ks. Andrzej Mazurek, którego ks. Bp. Ordynariusz mianował wikarym w Strzelcach Opolskich. Na jego miejsce przychodzi ks. Krzysztof Romański z Koźla, gdzie był do tej pory przez 5 pierwszych lat swego kapłaństwa.
Oficjalne pożegnanie ks. radcy Jana Chodury będzie miało miejsce 23 sierpnia 2011 roku na popołudniowej Mszy Św. o godzinie 18:00.

1.jpeg

Na zdjęciu ks. Jan przed ołtarzem w świerklańskim kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP.

J. Moczko - świerklanin

Data publikacji: 29-08-2011 15:34 Opublikował(a): Izabela Kołodziej