• Dzisiaj jest:
    sobota, 13 lipca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    25 °C

Zgłoszenie do plebiscytu "Pokolenie plus. Kategoria: Gmina"

 Gmian Dobrzeń Wielki przystąpiła do Plebiscytu pod nazwą „Pokolenie plus” organizowanego przez Pro Media Spółkę z o.o. z siedzibą w Opolu oraz Fundację Grupy Górażdże „Aktywni w Regionie”
 Celem plebiscytu jest przyznanie w drodze głosowania wybranym spośród zgłoszonych do udziału kandydatur w plebiscycie, tytułu - „Gmina przyjazna seniorom”

 

Zachęcamy do głosowania:

  • SMS Premium poprzez przesłanie SMS na numer 72355 w treści: GPLUS.1   
    koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT
  • aplikacji internetowej Facebook
  • strony internetowej nto.pl

 

Głosowanie będzie trwało do 30.10..2014 r. do godz. 23:59:59 

Gmina Dobrzeń Wielki jest przyjazna seniorom od wielu lat. Już w 2007r. przy  Gminnym Ośrodku Kultury powstał Dział Rekreacji i Turystyki, którego zadaniem było organizowanie różnego rodzaju działań rekreacyjnych dla wszystkich grup wiekowych. Powstało wiele sekcji skupiających licznie seniorów, ponieważ jest to grupa ludzi dysponująca czasem wolnym, nie tylko w weekendy.
 Najliczniejszą sekcją jest grupa rowerowa. Seniorzy wyjeżdżają często do odległych zakątków Opolszczyzny. Organizowane są również wycieczki piesze oraz autokarowe; krajowe i zagraniczne. Od wielu lat aktywnie działają sekcje licznie skupiające seniorów, takie jak:
- Klub Seniora
- Klub ludzi kreatywnych
- Kabaret 
Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców i szeroki odbiór społeczny zróżnicowanymi formami rekreacji, na początku obecnego roku, powołano na terenie Gminy Dobrzeń Wielki, Animatora Osób Starszych. Pod jego kierunkiem systematycznie spotykały się na bardzo urozmaiconych zajęciach, dwie grupy seniorów. Odbyło się wiele ciekawych spotkań, zajęć z najróżniejszymi formami aktywności: ruchowej, manualnej, plastycznej i muzyczno-wokalnej. Seniorzy licznie uczestniczyli w cyklicznych spotkaniach tj.: Nordic Walking, wyjazdach rowerowych, zajęciach  gimnastycznych, tańcach, wyjazdach na basen, grach i zabawach integracyjnych, plenerach malarskich, spotkaniach ze śpiewem, wycieczkach, prelekcjach oraz pogadankach. 
W ostatnim czasie największą popularnością cieszyły się wyjazdy seniorów na basen oraz spotkania z prelegentami i specjalistami w różnych dziedzinach. Zaproszono również amatorską grupę teatralną z Izbicka, która zaprezentowała spektakl pt. „W cieniu Jesionowego drzewa”.   Cała działalność na rzecz osób starszych, była finansowana przede wszystkim z budżetu gminy Dobrzeń Wielki. Tak więc, aby nadal rozwijać zainteresowania i aktywność seniorów, jak najbardziej widzi się zasadność utrzymania stanowiska Animatora Osób Starszych w gminie Dobrzeń Wielki.
                                                               Zastępca Wójta Gminy
                                                                       Irena Weber

 

Data publikacji: 16-09-2014 09:53 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 09-10-2014 13:13 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej