• Dzisiaj jest:
    poniedziałek, 11 grudnia 2023
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    4 °C

Akcja „Zima 2015”

Dzięki współpracy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim akcja „Zima 2015”, odbywała się w siedmiu sołectwach gminy, w okresie od 19 do 30 stycznia 2015 roku. Zajęcia prowadzone byłyod poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 14:00.
Tematem przewodnim tegorocznej akcji był MAGICZNY ŚWIAT CYRKU. Zorganizowany wypoczynek dzieci był całkowicie bezpłatny dla rodziców.

W zajęciach rekreacyjnych i edukacyjno-kulturalnych, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę,brało udział 96 dzieci w wieku 5 - 15 lat, które codziennie zapewnione miały drugie śniadanie, dzięki wsparciu akcji zimowej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Podczas zorganizowanego wypoczynku realizowane były:

  • gry i zabawy świetlicowe,
  • zajęcia plastyczno-techniczne,
  • zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu, które odbywały się na kompleksie sportowym ORLIK w Dobrzeniu Wielkim oraz placach zabaw usytuowanych przy placówkach oświatowych działających na terenie gminy.

Zajęcia sztuki cyrkowej prowadzone były w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim i w świetlicach wiejskich na terenie gminy, przez panią Grażynę Chmielowicz.

W dniu 23 stycznia 2015 roku w GOK w Dobrzeniu Wielkim, dla wszystkich uczestników Akcji „Zima 2015”, zorganizowany został przez firmę z Wrocławia show kuglarski,pt. „The Kitchoen Show”. W tym samym dniu odbyła się takżezabawa taneczna.

Dla wszystkich uczestników akcji zorganizowano ponadto zajęcia biblioteczne. Odbył się konkurs plastyczny na najładniejszą zakładkę do książki oraz konkurs na ciekawą okładkę książki. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody.

Bardzo atrakcyjne okazały się również zorganizowane przez firmę z Wrocławia warsztaty hula-hoop i żonglowania dla grupy cyrkowej „CUDAKI” działającej przy GOK w Dobrzeniu Wielkim.

Oprócz tego, dla MAŁEJ ORKIESTRY DĘTEJ działającej przy GOK w Dobrzeniu Wielkim, podczas ferii zimowych prowadzone były zajęcia
w Chróścicach przez pana Mirosława Gutkę. Uczestnicy zajęć wyjechali do Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Uczestnicy Akcji „Zima 2015” na długo zapamiętają przyjazną atmosferę jaka towarzyszyła im każdego dnia podczas wspólnych zabaw i spacerów.

Głównym celem podjętych akcji zimowych, było zorganizowanie opieki i zapewnienie efektywnego oraz czynnego spędzania wolnego czasu, przez dzieci i młodzież z terenu gminy Dobrzeń Wielki.

Opracowała: Adriana Pietrzyk we współpracy z Panem Helmutem Starostą - Kierownikiem ds. rekreacji i turystyki przy GOK w Dobrzeniu Wielkim.

Data publikacji: 13-02-2015 15:13 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 13-02-2015 15:13 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej