Rada Gminy Dobrzeń Wielki z wizytą na placu budowy.

W dniu 23.07.2015 r. Radni Gminy Dobrzeń Wielki wizytowali budowę bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole. Wizyta zbiegła się w czasie z operacją betonowania płyty fundamentu kotłowni nr 6. Jest to największa tego typu operacja w Europie, w ciągu kilku dni 18 500 m3 betonu zostało wyprodukowanych, przetransportowanych i wylanych na miejsce, w którym powstanie kotłownia bloku nr 6. Była to skomplikowana technologicznie a przede wszystkim logistycznie operacja. Jak dowiedzieliśmy się przebiegła bez problemów i zakończyła się w ubiegłą sobotę w późnych godzinach nocnych.
Poza betonowaniem mogliśmy także obserwować postęp prac związanych z chłodniami bloków 5 i 6 oraz rurociągów wody chłodzącej.
Informacji udzielał nam i oprowadzał po terenie budowy Pan Witold Mencel, który pełni funkcję koordynatora budowy bloków 5 i 6 z ramienia firmy Polimex Mostostal.
Poniżej, krótka relacja fotograficzna z wizyty.


IMG_1747.jpeg IMG_1754.jpeg IMG_1770.jpeg IMG_1780.jpeg IMG_1803.jpeg

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki