• Dzisiaj jest:
    środa, 21 lutego 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    8 °C

Nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie

W dniu 18 sierpnia 2015 r. przeprowadzone zostały postępowania egzaminacyjne dla nauczycieli kontraktowych zatrudnionych w Gminie Dobrzeń Wielki. W komisjach, egzaminacyjnych powołanych przez Wójta Gminy zasiedli: przedstawiciel Urzędu Gminy, eksperci z listy MEN, przedstawiciel Kuratorium Oświaty i dyrektorzy placówek zatrudniających egzaminowanych. Cała szóstka nauczycieli, ubiegających się o stopień nauczyciela mianowanego, egzamin zdała pomyślnie.
Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela pedagog chcąc uzyskać stopień nauczyciela mianowanego musi odbyć staż i zdać egzamin oraz złożyć ślubowanie, które jest ostatnim etapem do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego. Dlatego też, podczas narady kadry kierowniczej placówek oświatowych gminy Dobrzeń Wielki, w dniu 28 sierpnia 2015 r., nauczyciele awansujący złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu nauczyciele odebrali z rąk Zastępcy Wójta Gminy – Ireny Weber akty nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.
Nauczycielami awansującymi są: mgr Marzena Drewniak – nauczycielka wychowania przedszkolnego z 21-letnim  doświadczeniem, pracująca w Publicznym Przedszkolu w Czarnowąsach oraz mgr Marzena Seget – również nauczycielka wychowania przedszkolnego, 12 lat stażu w zawodzie, pracująca w tej samej placówce. Dwie panie nauczające języka angielskiego w Zespole Szkół w Czarnowąsach mgr Elżbieta Pstrąg – 5 lat stażu pracy oraz mgr Ewa Przeździęk z 6-letnim stażem pracy i mgr Bożena Worobiec z 7-letnim stażem pracy, pracująca jako nauczycielka języka polskiego oraz mgr Wojciech Sudnicki nauczyciel chemii  z 6-letnim stażem pracy, oboje pracujący w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim.
Akt nadania stopnia awansu zawodowego podwyższa status zawodowy nauczyciela i otwiera drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu - nauczyciela dyplomowanego. Dokument ten świadczy o poszerzeniu i pogłębieniu przez nauczyciela wiedzy i umiejętności zawodowych.

Serdecznie gratulacje wraz z życzeniami dalszego rozwoju zawodowego !

                                                                                                Zastępca Wójta Gminy
                                                                                                        Irena Weber

 

Data publikacji: 04-09-2015 09:13 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 04-09-2015 09:14 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej