PODZIĘKOWANIE

Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj - 3 grudnia 2015r. stanęli razem przed Urzędem Gminy w Dobrzeniu Wielkim w spontanicznym proteście przeciwko zamiarom Prezydenta i Rady Miasta Opola dotyczącym zmiany granic naszej Gminy.

Jestem dumny z Was, drodzy Mieszkańcy  i zbudowany Waszym zapałem i energią, z jaką przystąpiliście do obrony naszej Gminy, jej dorobku i przyszłości.

Z wielkim trudem udało mi się pohamować łzy wzruszenia, kiedy zobaczyłem tłumy przed Urzędem, morze gminnych flag oraz transparentów ze słowami sprzeciwu  ze wszystkich sołectw w Gminie (podziwiam inwencję autorów haseł  i  trafność ich wyrazu). Łamał mi się głos, gdy razem z Wami śpiewałem:

„My wspólnym celem połączeni
Żyjemy razem tu od wielu lat
Nie psujcie cośmy zbudowali
To nasze życie, to nasz świat”.

Zawsze miałem świadomość, że mam honor być Wójtem Gminy WIELKIEJ nie tylko z nazwy. Obecna sytuacja w jakiej znaleźliśmy się w związku z pomysłem Prezydenta Opola odsłoniła jeszcze jedną wspaniałą stronę naszej społeczności, a mianowicie wielką solidarność mieszkańców, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy narodowości  oraz wielkie przywiązanie do naszej małej ojczyzny.

Dziękuję również Koleżankom i Kolegom samorządowcom, którzy byli z nami w to grudniowe popołudnie i wieczór, aby wyrazić swój sprzeciw wobec niecnych planów władz Opola, zmierzających do naruszenia suwerenności terytorialnej gmin.

Musimy mieć świadomość, że czeka nas długa i trudna droga do osiągnięcia celu, którym jest zachowanie naszej Gminy w nienaruszonych granicach. Jednak po wczorajszych przeżyciach jeszcze mocniej wierzę, że nam się uda.

                                                                                                                      Wasz Wójt
                                                                                                                   Henryk Wróbel

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki