PODSUMOWANIE AKCJI „ LATO 2011 ”

 

 

 

Dzieci objęte  opieką w okresie wakacji w przedszkolach Gminy Dobrzeń Wielki

 

Lp.

Przedszkole

Liczba dzieci

 

 

lipiec 2011

sierpień 2011

1

PP Brzezie

45

0

2

PP Chróścice

0

26

3

PP Czarnowąsy

54

0

4

ZS-P Kup

21

 

5

PP Nr 1 Dobrzeń W.

0

44

6

NP. Dobrzeń Mały

24

0

7

NP. Chróścice

0

0

 

RAZEM

144

70

 

Dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym ( 5-17 lat ) Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim zorganizował Akcję „ Lato 2011 ”.

W ramach akcji zajęcia odbywały się od 01.07.2011- 31.08.2011, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 00 -14 00 . Zajęcia prowadzone były w świetlicach wiejskich poszczególnych miejscowości. Łącznie, codziennie w zajęciach uczestniczyło około 130 dzieci. Na listach obecności zapisano  285 nazwisk dzieci.

Dzieci i młodzież objęte opieką w okresie wakacji w świetlicach Gminy Dobrzeń Wielki

świetlica

ilość osób zapisanych

średnio dzieci

dzień

Borki

29

20

Chróscice

22

21

Cz-sy

4

3

Dobrzeń M.

55

17

Dobrzeń W.

60

16

Kup

30

16

Krzanowice

65

23

Świerkle

20

10

 RAZEM

285

126

 

Podczas pobytu w świetlicy dzieci miały zapewnione  bezpłatnie drugie śniadanie. Zajęcie świetlicowe miały zarówno charakter indywidualny jak i grupowy. Wśród codziennych zabaw znalazło się wiele rożnych form zajęciowych:

 • gry i zabawy w świetlicy
 • zajęcia plastyczno techniczne
 • zajęcia stolikowe
 • zajęcia aktorskie
 • zajęcia audiowizualne
 • konkursy, zagadki, łamigłówki
 • zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu
 • zajęcia edukacyjne
 • rozwijanie umiejętności

W trakcie akcji „Lato 2011” przeprowadzono także zajęcia artystyczno-plastyczne w zakresie:

 •  nauka pracy w drewnie
 •  zdobywanie umiejętności aktorskich
 •  nauka rzeźby z gliny polimerowej

Dodatkową atrakcją był wyjazd do Jura Parku w Krasiejowie, z którego skorzystało łącznie 155 dzieci. Na zakończenie Akcji  zorganizowano spotkanie wszystkich dzieci  w GOK-u na spektaklu teatru lalek.

Dzieci ze świetlic oraz przedszkoli z gminy Dobrzeń Wielki wzięły udział w  konkursie plastycznym z nagrodami pt..: „Postać z krzesłem”.

 Dzięki prowadzonym zajęciom, uczestnicy aktywnie spędzili czas, nauczyli się współpracy w grupie, szacunku i tolerancji, koleżeństwa, rozwiązywania  konfliktów, propagowania pozytywnych postaw społecznych, promowania bezpiecznych zabaw i zachowań.

Wakacyjna akcja z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowanie, wzrasta liczba uczestników, tym samym opiekunowie zdobywają coraz większe doświadczenie i kwalifikacje.


Kolonie zorganizowane

 • 15 dzieci z gminy Dobrzeń Wielki uczestniczyło w koloniach zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Ośrodku „Czerwony Kozioł”, w Głuchołazach.
 • 7miejsc na kolonie otrzymała gmina z Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, dzieci wypoczywały:
 • 4 dzieci w Głuchołazach, w  Kompleksie Turystycznym "Sudety" Ośrodek "Banderoza"  .
 • 3 miejsca w Polanicy Zdrój, w Ośrodku Sportu i Rekreacji

           

Ponadto na terenie gminy funkcjonują cztery kluby sportowe LZS, w których młodzież miała także okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych.

Na terenie gminy znajduje się tzw. miejsce do kąpania „ Balaton”, na którym są ratownicy, by wypoczywający mogli bezpiecznie spędzać czas wolny. Ponadto aktywnie działa Klub Wodniaków, gdzie można potrenować kajakarstwo.

Dla osób zainteresowanych zajęciami komputerowymi, czynna jest codziennie w godzinach od 14 00– 19 00  Wioska Internetowa – Centrum Kształcenia, w której nieodpłatnie można korzystać z zajęć komputerowych i Internetu.

W każdy weekend, w kolejnych miejscowościach na terenie gminy, odbywały się festyny rodzinne / sportowe, na których była oferta skierowana do dzieci i młodzieży w postaci: gier, zabaw,  konkursów z wiedzy lub zręcznościowych.

 

 

                                                                                            Zastępca Wójta Gminy

                                                                                                       Irena Weber

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki