Nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie

W dniu 24 sierpnia 2016r. przeprowadzone zostały postępowania egzaminacyjne dla nauczycieli kontraktowych zatrudnionych w Gminie Dobrzeń Wielki. W komisjach, egzaminacyjnych powołanych przez Wójta Gminy zasiedli: przedstawiciel Urzędu Gminy, eksperci z listy MEN, przedstawiciel Kuratorium Oświaty i dyrektorzy placówek zatrudniających egzaminowanych. Do tegorocznego egzaminu przystąpiły trzy nauczycielki, ubiegające się o stopień nauczyciela mianowanego. Wszystkie zdały egzamin pomyślnie.

Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela, pedagog chcąc uzyskać stopień nauczyciela mianowanego, musi odbyć prawie trzyletni staż i zdać egzamin oraz złożyć ślubowanie, które jest ostatnim etapem do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego. Dlatego też, podczas narady kadry kierowniczej placówek oświatowych gminy Dobrzeń Wielki, w dniu 30 sierpnia 2016 r., nauczyciele awansujący złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu nauczyciele odebrali z rąk  Wójta Gminy –  Henryka Wróbla akty nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

Nauczycielami awansującymi są: mgr Patrycja Henke – nauczycielka wychowania przedszkolnego z 8-letnim  doświadczeniem, pracująca w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim  oraz mgr Sylwia Kuś – również nauczycielka wychowania przedszkolnego, 11 lat stażu w zawodzie, pracująca w Publicznym Przedszkolu w Czarnowąsach i mgr Justyna Szwarcbach – 8 lat stażu pracy, pracująca również w Publicznym Przedszkolu w Czarnowąsach.

Akt nadania stopnia awansu zawodowego podwyższa status zawodowy nauczyciela i otwiera drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu - nauczyciela dyplomowanego. Dokument ten świadczy o poszerzeniu i pogłębieniu przez nauczyciela wiedzy i umiejętności zawodowych.

Serdecznie gratulacje wraz z życzeniami dalszego rozwoju zawodowego !

                                                                                                Zastępca Wójta Gminy

                                                                                                        Irena Weber

IMG_0289.jpegIMG_0290.jpegIMG_0292.jpegIMG_0293.jpegIMG_0294.jpeg

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki