Wizyta przedstawicieli gminy partnerskiej Heuchelheim w Dobrzeniu Wielkim

W dniach od 30 września do 3 października br. w gminie Dobrzeń Wielki gościła 22 osobowa delegacja z gminy partnerskiej Heuchelheim, z landu Hesja w Niemczech. Wśród członków tegorocznej delegacji byli między innymi były burmistrz, a zarazem Honorowy Obywatel Gminy Dobrzeń Wielki - Helmut Fricke.        
Przez trwającej dwadzieścia cztery lata wymiany partnerskiej gmin, goście mieli okazję już doskonale poznać naszą gminę. Podczas tegorocznej wizyty najciekawszym punktem programu, było zwiedzanie placu budowy Elektrowni Opole. W sobotnie przedpołudnie delegacja miała okazję obejrzeć plac budowy z tarasu mieszczącego się na dachu budynku odsiarczania. Goście byli bardzo zainteresowani wielką inwestycją, czego dowodem były liczne pytania kierowane do oprowadzającego. Kolejnym punktem było zwiedzanie nowobudowanej części budynku szkoły w Czarnowąsach. W czasie wizyty w szkole, gości oprowadzono po salach dydaktycznych i pracowniach oraz zapleczu sali gimnastycznej. Bardzo gościom podobał się program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Czarnowąsach, a w szczególności quiz na temat wiedzy o Polsce, przygotowany przez uczniów gimnazjum.

Część oficjalna wizyty, połączona była tym razem z jubileuszem 20-lecia partnerstwa i pomocy humanitarnej na Śląsku Opolskim, Kawalera Maltańskiego, również Honorowego Obywatela Gminy Dobrzeń Wielki – Bernharda Serwuschoka.

Podczas tegorocznego, krótkiego pobytu, goście zwiedzali także Śląski Rzym – Nysę, która również zachwyciła zwiedzających licznymi zabytkami. Na zakończenie dnia, goście mieli czas na relaks nad Jeziorem Nyskim. Była to również dobra sposobność, do rozmów na temat rozwoju naszych gmin w ostatnich latach.

Podczas całej wizyty można było zaobserwować, jak w czasie minionych lat nawiązały się piękne przyjaźnie rodzin niemieckich i polskich. Budujący jest również fakt, włączania się w wymianę coraz młodszych mieszkańców gminy Heuchelheim.

Przy tej okazji, kieruję słowa podziękowania, do wszystkich rodzin goszczących oraz do osób zaangażowanych w pielęgnowanie stosunków partnerskich pomiędzy gminami.

                                                          Zastępca Wójta Gminy

                                                                   Irena Weber

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki