Forum Młodzieży Województwa Opolskiego

To informacja ważna dla wszystkich młodych ludzi w regionie – mogą wskazać swoich przedstawicieli do powstającego właśnie Forum Młodzieży Województwa Opolskiego.

 Forum będzie działać na terenie województwa, jego kadencja potrwa rok.  Będzie miało charakter  konsultacyjny i doradczy w zakresie wdrażania polityki młodzieżowej w regionie.

Jakie będą jego zadania? Przede wszystkim opracowanie założeń funkcjonowania i trybu wyboru stałego ciała przedstawicielskiego młodzieży przy Marszałku Województwa Opolskiego;  wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji oraz podmiotów działających na rzecz młodzieży, a także narzędzi polityki młodzieżowej województwa opolskiego; rozpoznawanie potrzeb społeczności województwa w zakresie działań na rzecz młodzieży oraz planowanie działań służących zaspokojeniu tych potrzeb.

Marszałek Województwa Opolskiego powoła od piętnastu do trzydziestu członków Forum, z czego co najmniej połowę będą stanowić przedstawiciele młodzieżowych rad miast i gmin z regionu, poza tym w skład Forum mogą wejść przedstawiciele organizacji młodzieżowych  i nieformalnych grup młodzieży, wybrani spośród kandydatów zgłoszonych przez te organizacje i podmioty.

Kandydatów na członków Forum mogą zgłaszać  organizacje młodzieżowe oraz prowadzące działalność na rzecz młodzieży na terenie województwa, a także nieformalne grupy młodzieży, składające się z minimum 10 młodych ludzi, zamieszkałych w województwie opolskim.

Każda organizacja i każdy podmiot może zgłosić nie więcej niż dwóch kandydatów i 2 zastępców na członków Forum – są na to dwa tygodnie, licząc od daty zamieszczenia ogłoszenia na stronie www.opolskie.pl .

Więcej na ten temat – na stronie http://mlodziezowaopolszczyzna.pl/forum-mlodziezy-powolane/

PDFForum Młodzieży Województwa Opolskiego.pdf (420,82KB)

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki