• Dzisiaj jest:
    czwartek, 30 listopada 2023
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    -3 °C

Budowa obwodnicy miejscowości Czarnowąsy - utrudnienia w ruchu

Firma DROG-BUD Sp. z o.o. informuje, że z dniem 07.03.2017 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na czas prowadzenia budowy obwodnicy miejscowości Czarnowąsy (włączenie do ul. Jagiełły i Namysłowskiej w Opolu), polegająca na zamknięciu drogi DW 454.

Ograniczenia będą wprowadzone w 2 etapach:

Etap I - na czas budowy nowego wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 454 ul. Namysłowskiej nad linią kolejową wraz z wykonaniem nowych dowiązań z ul. Bławatków i Zawilcową. Etap wymaga zamknięcia, ul. Namysłowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Norweską do skrzyżowania z ul. Wałową, ul. Bławatków na ode. od ul. Namysłowskiej do ul. Pelargonii oraz ulicy Zawilcowej. Czas trwania etapu około 2 miesięcy

Etap II - wymaga zamknięcia ul. Jagiełły na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Elektrownianą i ul. Norweską. Etap został podzielony na dwa podetapy. W podetapie IIa zostanie wprowadzony ruch wahadłowy po istniejącej połówce jezdni (pas lewy do centrum Opola). Podczas tego podetapu zostanie wykonane nowe połączenie ul. Elektrownianej, Jagiełły i łącznicy z obwodnicy. W podetapie Ilb zostanie utrzymany ruch wahadłowy i poprowadzony będzie nowym przebiegiem drogi. Do sterowania ruchem wahadłowym zastosowane zostaną sygnalizatory trójkomorowe ogólne. Czas trwania etapu około 3 miesiące.

 Przewidywany okres zamknięcia DW nr 454 do września 2017r.

PDFTymczasowa organizacja ruchu.PDF (1,06MB)

Data publikacji: 27-02-2017 12:54 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 27-02-2017 12:54 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej