Akcja „Zima 2017”

Dzięki współpracy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim akcja „Zima 2017” w gminie Dobrzeń Wielki mogła jak w ubiegłym roku znów się odbyć. Opieka nad dziećmi, podczas trwania ferii zimowych, zorganizowana była w dwóch sołectwach gminy, tj. w Dobrzeniu Wielkim i Chróścicach, w okresie od 13 do 24 lutego 2017 roku. Zajęcia prowadzone były od poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 14:00. Zorganizowany wypoczynek był całkowicie bezpłatny dla rodziców.   

Tematem przewodnim tegorocznej akcji było hasło NASZE ULUBIONE RODZINNE GRY PLANSZOWE. W każdym dniu trwania akcji dzieci chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach oraz grach planszowych. Zajęcia rekreacyjne i edukacyjno-kulturalne, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, odbywały się bez telefonów, smartfonów, tabletów i innych urządzeń przenośnych.

Zajęcia dla uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych prowadzone były w dwóch świetlicach:

  • GOK Dobrzeń Wielki (20 dzieci); zajęcia grupy cyrkowej (8 dzieci),
  • ZS w Chróścicach (15 dzieci); zajęcia małej orkiestry dętej (35 dzieci) w OSP w Chróścicach.

Dzieci, dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim, zapewnione miały drugie śniadanie, materiały pomocnicze i nagrody. Łącznie w zorganizowanym wypoczynku świetlicowym, udział wzięło 78 dzieci.

Podczas zorganizowanego wypoczynku realizowane były:

  • gry i zabawy świetlicowe,
  • zajęcia plastyczno-techniczne,
  • zajęcia edukacyjno-kulturalne,
  • zajęcia sportowe i ruchowe,
  • spacery na świeżym powietrzu.

Dla wszystkich uczestników Akcji „Zima 2017” zorganizowany został konkurs biblioteczny z nagrodami oraz wyjście do Pogotowia Ratunkowego w Dobrzeniu Wielkim.

Poza wypoczynkiem zimowym zorganizowanym w świetlicach, bardzo aktywnie do zapewnienia ciekawych form aktywności dla młodzieży, włączyli się nauczyciele Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Ferie w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim oraz w filii szkoły w Dobrzeniu Małym upłynęły naukowo,  rekreacyjnie i sportowo. Każdy z zainteresowanych udziałem w zajęciach uczniów mógł i znalazł coś dla siebie. Szkoła stała się również w czasie ferii punktem informacyjnym dla wszystkich potencjalnych kandydatów do szkoły i ich rodziców. Zainteresowani kontynuowaniem bądź podjęciem nauki w szkołach ponadgimnazjalnych, wchodzących w skład Zespołu Szkół, mogli w czasie dyżurów dyrektorskich uzyskać kompleksowe informacje dotyczące wybranego typu szkoły.

Nauczyciele prowadzili zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego,  gimnazjalnego, konkursów i olimpiad przedmiotowych  z  matematyki, fizyki, geografii, j. polskiego, historii, wos, j. angielskiego, j. niemieckiego, biologii. Odbyła się także bardzo ciekawa wycieczka ornitologiczna nad Odrę, której celem była obserwacja ptaków wodnych. Przeprowadzono również warsztaty teatralne, bhp i prawa pracy oraz warsztaty artystyczne. „Walentynki” stały się inspiracją do zorganizowania „Zlotu miłośników Harrego Pottera”. Dla aktywnych uczniów zorganizowano „Mini obóz koszykarski”, zajęcia na siłowni, turniej tenisa stołowego, piłki nożnej, piłki ręcznej oraz wyjazd do Wrocławia. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem,  wzięło w nich udział 139 uczniów.

Uczestnicy zimowego wypoczynku na długo zapamiętają przyjazną atmosferę jaka towarzyszyła im każdego dnia podczas wspólnych zajęć.     

Akcja wypoczynku zimowego, spotkała się z uznaniem ze strony rodziców, a jej głównym celem, było zapewnienie opieki i zorganizowanie efektywnego oraz czynnego spędzania wolnego czasu, przez dzieci i młodzież z terenu gminy Dobrzeń Wielki.

Dobrzeń Wielki, 02.03.2017

Opracowała: Adriana Pietrzyk we współpracy z Panem Helmutem Starostą - Kierownikiem ds. rekreacji i turystyki przy GOK
 w Dobrzeniu Wielkim oraz Panią Bożeną Mierzwińską – Zastępcą Dyrektora ZS w Dobrzeniu Wielkim.

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki