• Dzisiaj jest:
    niedziela, 26 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    21 °C

OGŁOSZENIE MIEJSKIEJ SPÓŁKI WODNEJ W OPOLU

W związku z poszerzeniem granic miasta Opola o następujące obręby ewidencyjne: Borki, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, część obrębu Brzezie, część obrębu Dobrzeń Mały, Chmielowice, Żerkowice, Wmów, Sławice, Wrzoski, część obrębu Karczów, Miejska Spółka Wodna w Opolu informuje wszystkich dotychczasowych członków Gminnych Spółek Wodnych działających na ww. obszarach oraz wszystkie pozostałe osoby fizyczne i prawne posiadające działki, na które oddziałuje rów znajdujący się w sąsiedztwie przedmiotowych działek, o konieczności złożenia pisemnych wniosków o  przyjęcie w poczet członków Miejskiej Spółki Wodnej w Opolu.

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r prawo wodne, każdy właściciel gruntu, na który oddziałuje rów będący w sąsiedztwie działki, jest zobowiązany do utrzymania tego rowu. W związku z tym, że na terenie Opola działa Miejska Spółka Wodna to ona jest odpowiedzialna za utrzymanie urządzeń wodnych szczegółowych o charakterze rolniczym, na terenach (gruntach) należących do jej członków

Przedmiotowe wnioski należy dostarczyć albo przesłać do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola Plac Wolności 7-8,45-018 Opole lub do Ratusza do biura podawczego Urzędu Miasta.
Wniosek powinien zawierać wykaz działek zawierający nr ewidencyjny działki, obręb, powierzchnię działki/powierzchnię obszaru konkurencyjnego oraz dane wnioskodawcy: imię i nazwisko lub nazwę osoby prawnej, adres, telefon kontaktowy.

PDFWniosek o przyjęcie w poczet członków Miejskiej Spółki Wodnej w Opolu.PDF (2,53MB)

Data publikacji: 06-04-2017 15:18 Opublikował(a): Izabela Kołodziej