OGŁOSZENIE MIEJSKIEJ SPÓŁKI WODNEJ W OPOLU

W związku z poszerzeniem granic miasta Opola o następujące obręby ewidencyjne: Borki, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, część obrębu Brzezie, część obrębu Dobrzeń Mały, Chmielowice, Żerkowice, Wmów, Sławice, Wrzoski, część obrębu Karczów, Miejska Spółka Wodna w Opolu informuje wszystkich dotychczasowych członków Gminnych Spółek Wodnych działających na ww. obszarach oraz wszystkie pozostałe osoby fizyczne i prawne posiadające działki, na które oddziałuje rów znajdujący się w sąsiedztwie przedmiotowych działek, o konieczności złożenia pisemnych wniosków o  przyjęcie w poczet członków Miejskiej Spółki Wodnej w Opolu.

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 18 lipca 2001 r prawo wodne, każdy właściciel gruntu, na który oddziałuje rów będący w sąsiedztwie działki, jest zobowiązany do utrzymania tego rowu. W związku z tym, że na terenie Opola działa Miejska Spółka Wodna to ona jest odpowiedzialna za utrzymanie urządzeń wodnych szczegółowych o charakterze rolniczym, na terenach (gruntach) należących do jej członków

Przedmiotowe wnioski należy dostarczyć albo przesłać do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola Plac Wolności 7-8,45-018 Opole lub do Ratusza do biura podawczego Urzędu Miasta.
Wniosek powinien zawierać wykaz działek zawierający nr ewidencyjny działki, obręb, powierzchnię działki/powierzchnię obszaru konkurencyjnego oraz dane wnioskodawcy: imię i nazwisko lub nazwę osoby prawnej, adres, telefon kontaktowy.

PDFWniosek o przyjęcie w poczet członków Miejskiej Spółki Wodnej w Opolu.PDF (2,53MB)

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki