• Dzisiaj jest:
    poniedziałek, 11 grudnia 2023
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    3 °C

WIZYTA W GMINIE HEUCHELHEIM

W dniach od 15 – 18 września 2017r.,  25-osobowa delegacja samorządowa gminy Dobrzeń Wielki uczestniczyła w w wyjeździe do gminy partnerskiej Heuchelheim w Niemczech.
Udział w delegacji brali: Wójt i Zastępca Wójta Gminy, radni obecnej, bądź poprzednich kadencji, pracownicy urzędu gminy oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także rodziny od wielu lat zaprzyjaźnione.
Głównym celem tegorocznej wizyty było poznanie terenów inwestycyjnych przeznaczonych dla przedsiębiorców i miejscowych zakładów pracy. Delegacja miała okazję zwiedzić piekarnię Volkmann oraz fabrykę materacy Dormiente.   
W sobotni wieczór uroczyście obchodzono 25-lecie partnerstwa. Oficjalne mowy, przypominające wzajemną współpracę na przestrzeni wielu lat, przeplatane były występami kulturalnymi różnych grup artystycznych: tanecznych, muzycznych i akrobatycznych.
Słoneczną niedzielę przeznaczono na wspólny wyjazd i zwiedzanie bardzo urokliwego miasteczka Seligenstadt. Była to też okazja do indywidualnych rozmów na różne tematy związane z codziennym życiem mieszkańców gmin.

                                                     Zastępca Wójta Gminy
                                                                Irena Weber

Data publikacji: 22-09-2017 14:25 Opublikował(a): Izabela Kołodziej