WIZYTA W GMINIE HEUCHELHEIM

W dniach od 15 – 18 września 2017r.,  25-osobowa delegacja samorządowa gminy Dobrzeń Wielki uczestniczyła w w wyjeździe do gminy partnerskiej Heuchelheim w Niemczech.
Udział w delegacji brali: Wójt i Zastępca Wójta Gminy, radni obecnej, bądź poprzednich kadencji, pracownicy urzędu gminy oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli, a także rodziny od wielu lat zaprzyjaźnione.
Głównym celem tegorocznej wizyty było poznanie terenów inwestycyjnych przeznaczonych dla przedsiębiorców i miejscowych zakładów pracy. Delegacja miała okazję zwiedzić piekarnię Volkmann oraz fabrykę materacy Dormiente.   
W sobotni wieczór uroczyście obchodzono 25-lecie partnerstwa. Oficjalne mowy, przypominające wzajemną współpracę na przestrzeni wielu lat, przeplatane były występami kulturalnymi różnych grup artystycznych: tanecznych, muzycznych i akrobatycznych.
Słoneczną niedzielę przeznaczono na wspólny wyjazd i zwiedzanie bardzo urokliwego miasteczka Seligenstadt. Była to też okazja do indywidualnych rozmów na różne tematy związane z codziennym życiem mieszkańców gmin.

                                                     Zastępca Wójta Gminy
                                                                Irena Weber

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki