Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dobrzeń Wielki,

Prowod Sp. z o.o. informuje, iż zakupiła pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i na przełomie marca i kwietnia będą one sukcesywnie dostarczane do Państwa posesji.

Są to pojemniki o pojemności 120 L, przeznaczone do zbiórki SZKŁA, o czym będzie świadczył ich zielony kolor i odpowiednie oznaczenie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska
z dn. 29.12.2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2017, poz. 19). Natomiast do miejscowości Kup będą dostarczane używane pojemniki ocynkowane o pojemności 110 L , również przeznaczone do zbiórki szkła i oznakowane naklejką SZKŁO.

Dotychczasowy system zbiórki odpadów szklanych w workach nastręczał pewnych trudności, szczególnie ze względu na ich wagę oraz przecinanie worków przez pobite szkło.  Pojemniki mają na celu zwiększyć komfort oraz bezpieczeństwo Państwa, a także pracowników naszej Spółki.

Ponadto zmieni się częstotliwość odbioru odpadów szklanych z cyklu miesięcznego, na dwumiesięczny, począwszy od kwietnia 2018 br. Miesiące, w których będzie odbierane SZKŁO to: kwiecień, czerwiec, sierpień, październik oraz grudzień w terminach selektywnej zbiórki odpadów, zgodnie z obowiązującym harmonogramem wywozu.

                                                          Prowod Sp. z o.o.

szkło.jpeg

 

 

 

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

Aglomeracja opolska

Informacja o jakości powietrza Wioś Opole

rodzina 500+

Stobrawski Zielony Szlak

gmina_fair_play.jpg-1.png

WKU

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki