• Dzisiaj jest:
  środa, 21 lutego 2024
 • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
  10 °C

Wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2018/2019

Wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2018/2019 można składać drogą elektroniczną od dnia 01 lipca 2018r.:

Ważne dla osób posiadających Profil Zaufany lub bezpieczny podpis elektroniczny: za pośrednictwem portalu Emp@tia można od dnia 01 lipca 2018r. złożyć drogą elektroniczną wnioski o świadczenia rodzinne: zasiłek rodzinny, z przysługującymi dodatkami; świadczenie rodzicielskie, zasiłek pielęgnacyjny; świadczenie wychowawcze 500+; świadczenie z funduszu alimentacyjnego.

Jak złożyć wniosek drogą elektroniczną:

 1. Wejdź na stronę https://empatia.mpips.gov.pl/
 2. Zarejestruj się w module eWnioski (załóż konto).
 3. Po założeniu konta korzystaj z usług portalu każdorazowo logując się za pomocą Profilu Zaufanego lub bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Czym jest i jak uzyskać Profil Zaufany?:

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu potwierdza się swoją tożsamość i służy jako elektroniczny podpis w dokumentacji elektronicznej. Poprzez własny Profil Zaufany łatwo, szybko i bezpiecznie wysyła ię oraz sprawdza dokumenty przekazywane do załatwiania spraw urzędowych nie wychodząc z domu w różnych serwisach urzędowych.

Aby uzyskać Profil Zaufany:

 1. Zarejestruj się na stronie pz.gov.pl
 2. Poprawnie zweryfikuj kanał autoryzacji (kod SMS). Po weryfikacji system automatycznie wyśle twój wniosek o nadanie Profilu Zaufanego.
 3. Potwierdź wniosek osobiście w Punkcie Potwierdzającym w ciągu 14 dni. Należy mieć ważny dowód osobisty lub paszport. Dla mieszkańców Gminy Dobrzeń Wielki Punkt mieści się w Urzędzie Gminy w Dobrzeniu Wielkim przy ul. Namysłowskiej 44 
  w Sekretariacie I piętro.                                           

Bezpłatny Profil Zaufany można założyć także on-line za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej banku:

 1. PKO BP,
 2. Inteligo,
 3. ING Banku Śląskiego,
 4. Bank Millennium,
 5. Bank Pekao,
 6. BZWBK
 7. Envelo
 8. mBank.

Opracowała: Barbara Lis Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim, 12 czerwiec 2018r.

Data publikacji: 13-06-2018 12:15 Opublikował(a): Izabela Kołodziej