Wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2018/2019

Wnioski o świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze 500+, świadczenie z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2018/2019 można składać drogą elektroniczną od dnia 01 lipca 2018r.:

Ważne dla osób posiadających Profil Zaufany lub bezpieczny podpis elektroniczny: za pośrednictwem portalu Emp@tia można od dnia 01 lipca 2018r. złożyć drogą elektroniczną wnioski o świadczenia rodzinne: zasiłek rodzinny, z przysługującymi dodatkami; świadczenie rodzicielskie, zasiłek pielęgnacyjny; świadczenie wychowawcze 500+; świadczenie z funduszu alimentacyjnego.

Jak złożyć wniosek drogą elektroniczną:

 1. Wejdź na stronę https://empatia.mpips.gov.pl/
 2. Zarejestruj się w module eWnioski (załóż konto).
 3. Po założeniu konta korzystaj z usług portalu każdorazowo logując się za pomocą Profilu Zaufanego lub bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Czym jest i jak uzyskać Profil Zaufany?:

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu potwierdza się swoją tożsamość i służy jako elektroniczny podpis w dokumentacji elektronicznej. Poprzez własny Profil Zaufany łatwo, szybko i bezpiecznie wysyła ię oraz sprawdza dokumenty przekazywane do załatwiania spraw urzędowych nie wychodząc z domu w różnych serwisach urzędowych.

Aby uzyskać Profil Zaufany:

 1. Zarejestruj się na stronie pz.gov.pl
 2. Poprawnie zweryfikuj kanał autoryzacji (kod SMS). Po weryfikacji system automatycznie wyśle twój wniosek o nadanie Profilu Zaufanego.
 3. Potwierdź wniosek osobiście w Punkcie Potwierdzającym w ciągu 14 dni. Należy mieć ważny dowód osobisty lub paszport. Dla mieszkańców Gminy Dobrzeń Wielki Punkt mieści się w Urzędzie Gminy w Dobrzeniu Wielkim przy ul. Namysłowskiej 44 
  w Sekretariacie I piętro.                                           

Bezpłatny Profil Zaufany można założyć także on-line za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej banku:

 1. PKO BP,
 2. Inteligo,
 3. ING Banku Śląskiego,
 4. Bank Millennium,
 5. Bank Pekao,
 6. BZWBK
 7. Envelo
 8. mBank.

Opracowała: Barbara Lis Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim, 12 czerwiec 2018r.

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki