Koncert charytatywny 2011

16 października tego roku już po raz czwarty w zespole szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się Koncert Charytatywny zorganizowany przez wolontariuszy grupy „Iskierka Nadziei” pod hasłem: „Pomóżmy Żyć”, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu oraz dla 12-letniej Wiktorii z Głuchołaz. Współorganizatorem było Towarzystwo Społeczno–Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

I tym razem znów się udało. Ogromnym zaskoczeniem dla organizatorów była bardzo duża frekwencja, gdyż już o godz. 15:30 hala zaczęła się wypełniać. Cieszy nas również fakt, iż dotarli do nas goście z różnych stron, a czasami nawet z bardzo daleka. Nie brakowało tych, którzy mają ogromne serca i chęć wspierania innych.

Koncert poprowadziła Aneta Lissy–Kluczny, która przez cały czas zachęcała wszystkich do zabawy. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się Patrycja Kaleta i Alicja Margos, czyli zespół Schlesische Mädchen z Prószkowa, które zaśpiewały zarówno w języku polskim jak i niemieckim. Następnie dla gości zaśpiewała Aneta.

Tradycyjnie już nie mogło zabraknąć zespołu tanecznego z Czarnowąs. I tak oto następnie wystąpiły „Biedronki”, które zaprezentowały bardzo ciekawy układ. Nie dziwi więc fakt, iż publiczność domagała się bisu. W tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć wśród nas tych, którzy są z nami od samego początku, czyli Dominiki i Janusza Żyłki. Na zakończenie zaprezentował się zespół Proskauer Echo z Prószkowa.

Koncert był również okazją do tego, aby podziękować wszystkim sponsorom oraz tym, którzy przez cały rok wspierają działalność wolontariatu. Swoją wdzięczność wyrazili również rodzice Wiktorii oraz przedstawiciele Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. 

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki