• Dzisiaj jest:
    środa, 21 lutego 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    7 °C

Międzynarodowy Kongres Ekonomii Społecznej

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Partnerami: Opolskim Centrum Demokracji Lokalnej FRDL oraz Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza na Międzynarodowy Kongres Ekonomii Społecznej w dniach 7-9 listopada 2011 w Kamieniu Śląskim (ul. Parkowa 1a). Kongres realizowany jest w ramach projektu pt. „proES extra – kompleksowe działania na rzecz wzmocnienia ekonomii społecznej”,  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem Kongresu jest prezentacja dobrych praktyk i rozwiązań, stosowanych w celu wspierania ekonomii społecznej w Polsce oraz innych państwach Unii Europejskiej, a także wymiana wzajemnych doświadczeń i poglądów. Istotą spotkania będzie pokazanie lokalnym organizacjom     i instytucjom konkretnych przykładów inicjatyw w obszarze ekonomii społecznej, które odniosły sukces w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Eksperci z takich państwa jak Niemcy, Austria, Włochy, Słowacja będą gości naszego Kongresu, co stworzy jedną z nielicznych okazji bezpośredniej wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy na przyszłość. 

Każdy uczestnik otrzyma materiały seminaryjne, m.in. płytę CD, zawierającą prezentacje instytucji z Polski i zagranicy oraz referaty wygłoszone podczas Kongresu, jak również poczęstunek.

Program Międzynarodowego Kongresu ES - DOCProgram Kongresu.doc (259,00KB)

Formularz zgłoszeniowy oraz Kartę Uczestnika  prosimy wypełnić i przesłać e-mailem na adres ;  faksem pod nr 77-402-51-15 lub pocztą na adres: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole do dnia 26 października 2011.
 
Zapraszamy na stronę projektu www.proes-extra.pl

 

Data publikacji: 20-10-2011 13:36 Opublikował(a): Izabela Kołodziej