AKCJA LATO 2019

Zakończyła się Akcja „LATO 2019”, którą Gmina Dobrzeń Wielki corocznie organizuje dla dzieci i młodzieży szkolnej przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Zajęcia odbywały się w siedzibie GOK w Dobrzeniu Wielkim w okresie od 8 lipca do 9 sierpnia 2019r., od poniedziałku do piątku, w godzinach 900 -1400. Zapisanych zostało 73 dzieci. Każdego dnia średnio w zajęciach uczestniczyło od 27 do 38 dzieci.

Koszt jaki ponieśli rodzice za udział dzieci w półkolonii opiewał na kwotę 30,00 zł.
W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 6 do 15 lat zamieszkałe na terenie gminy. Zajęcia prowadzone były przez cztery opiekunki i dwie praktykantki. W czasie pobytu w świetlicy, dzieci miały zagwarantowany jeden posiłek w postaci drugiego śniadania.
W ramach integracji trzy razy przygotowywały samodzielnie śniadania.

Zajęcia dla uczestników Akcji „Lato 2019” prowadzone były na dużej sali tanecznej, w sali nr 4 GOK, na Boisku Sportowym Orlik, placu zabaw w parku i przy kąpielisku „Balaton”. Dzieci korzystały z różnorodnych form spędzania wolnego czasu: przeprowadzono dla nich dwa konkursy czytelnicze, konkursy talent show, grę w chowanego, prace plastyczne, salon urody, konkursy sportowe, zorganizowano gry planszowe, na dużej sali zajęcia cyrkowe, taneczne, manualne. Dzieci odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną i Komisariat Policji w Dobrzeniu Wielkim. 38 uczestników Akcji „Lato 2019” odwiedziło Opolskie ZOO.

Dzięki prowadzonym zajęciom podczas wakacji, dzieci uczyły się współpracy w grupie, koleżeństwa, propagowania pozytywnych postaw społecznych, promowania bezpiecznych zabaw i zachowań.

Dodatkowo zostały zorganizowane warsztaty i obozy poszczególnych sekcji działających w GOK:

- instruktorzy GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki zorganizowali następujące obozy: Cesenatico Włochy – 29 osób, Dziwnów – 12 osób, Kluczbork – 28 osób,

- sekcja Mażoretki Seniorita zorganizowała obóz w Chorwacji – 70 osób,

- instruktorzy Dance Team zorganizowali obóz w Pokrzywnej – 38 osób,

- Grupa Baletowa Arabesqe uczestniczyła w warsztatach – 28 osób, które prowadził instruktor baletu GOK.

Dzięki współpracy gminy z innymi organizacjami, dzieci i młodzież bezpiecznie w tym roku spędziły czas na koloniach letnich, w których udział wzięło 8 osób, i tak: 

Kuratorium Oświaty w Opolu przydzieliło gminie Dobrzeń Wielki 5 miejsc na bezpłatną kolonię dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat w Ośrodku „Kormoran” w Darłówku, której organizatorem była Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna z siedzibą w Kluczborku. Dzieci uczestniczyły w kolonii od 15 do 28 sierpnia 2019 r.

Z opolskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, Gmina Dobrzeń Wielki otrzymała 2 miejsca do Głuchołaz. Dzieci wypoczywały w okresie od 26 czerwca do 9 lipca b. r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Bonanza”.

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zorganizował bezpłatne warsztaty letnie dla dzieci i młodzieży w postaci półkolonii, realizowane w ramach projektu „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne”. W turnusie trwającym od 26 do 30 sierpnia b. r. udział brało 1 dziecko z Dobrzenia Wielkiego.

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu zorganizował w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach odpłatną kolonię letnią w dwóch terminach: 15-20.07.2019r. i 22-27.07.2019 r.  

9 uczennic z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim (piłka ręczna dziewcząt) wyjechało na obóz sportowy do Hiszpanii. Obóz zorganizowany był w okresie od 22 czerwca do 3 lipca 2019 r. 

W gminie, w okresie wakacyjnym, odbyły się imprezy kulturalne organizowane przez GOK, Rady Sołeckie, OSP, LZS:

  • Festyn Sportowy – Boisko Sportowe w Kup (29-30.06.2019 r.),
  • Piknik Retro – plac zabaw w Dobrzeniu Małym (07.07.2019 r.),
  • Festyn Chróścice – Boisko LZS „Victoria” w Chróścicach (20-21.07.2019 r.),
  • Festyn Chróścice – plac OSP w Chróścicach (03-04.08.2019 r.),
  • Festyn Dobrzeń Wielki – boisko LZS TOR w Dobrzeniu Wielkim (10-11.08.2019 r.).

W dniach 27-28.07.2019r. w Dobrzeniu Wielkim odbył się XI SUMMER REVIVAL, VIII Zlot Samochodów Zabytkowych, których organizatorami byli: GOK Dobrzeń Wielki, Stowarzyszenie Obrony Samorządności „Na swoim” oraz Stowarzyszenie „Borki – aktywni razem”.

Dzieci, młodzież i dorośli, podczas tegorocznych wakacji, mogli skorzystać z zajęć prowadzonych przez animatorów na Boisku Sportowym Orlik, a także z kąpieliska na ośrodku rekreacji „Balaton” w Dobrzeniu Wielkim, gdzie zapewniona była opieka ratowników.    Wszystkie podjęte przez Gminę Dobrzeń Wielki oraz instytucje z nią współpracujące inicjatywy profilaktyczno-prewencyjne w okresie tegorocznych wakacji, zapewniły bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży.

Zebrała: A. Pietrzyk

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

Aglomeracja opolska

Informacja o jakości powietrza Wioś Opole

rodzina 500+

Stobrawski Zielony Szlak

gmina_fair_play.jpg-1.png

WKU

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki