Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu prowadzi nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) są piątym rodzajem Sił Zbrojnych RP. Ich cel jest jasno określony: obrona i wspieranie lokalnych społeczności, a służbaw WOT daje możliwości pogodzenia życia rodzinnego, pracy oraz nauki ze służbą wojskową.

Istnieje możliwość służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, dla mieszkańców województwa opolskiego. Właśnie w naszym województwie powstaje jednostka obrony terytorialnej.

Służba wojskowa, którą rozpoczyna złożenie przysięgi oznacza początek szczególnej drogi w codziennej trosce o losy i rozwój naszego kraju.

Obecnie trwa nabór kandydatów na żołnierzy terytorialnej służby wojskowej do batalionu w Brzegu. Najbliższe 16-dniowe szkolenie podstawowe żołnierzy TSW, które rozpoczyna służbę, planowane jest w połowie lutego, a kolejne w marcu br.

Osoby, które chcą zostać żołnierzem, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, poznać podstawy survivalu oraz zasady udzielania pierwszej pomocy i specyfikę służby w WOT – mogą się zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu, gdzie można uzyskać informację o warunkach służby w WOT, zasadach naboru czy też niezbędnych wymaganiach do spełnienia.

Wniosek o powołanie do TSW

Wniosek o powołanie do WOT, Materiały dydaktyczne dla kandydatów na WOT oraz kwestionariusz osobowy można otrzymać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu lub pobrać /Dokumenty /

Szczegółowe informacje dotyczące terytorialnej służby wojskowej znajdują się na stronie internetowej w zakładce: Wojska Obrony Terytorialnej, a zasady naboru do formacji na stronie internetowej terytorialsi.wp.mil.pl

Niezbędne informacje można uzyskać również w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu ul. Niemodlińska 90 w godzinach pracy:

poniedziałek od 7.30 do 18.00, wtorek- piątek od 7.30 do 15.30;  

telefonicznie 261 626 048 lub 261 626 042, 261 626 040.

Nie zwlekaj z decyzją i zostań TERYTORIALSEM już dziś!!!

TSW z logo.jpeg 13 ŚBOT.jpeg
 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki