• Dzisiaj jest:
    sobota, 18 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    10 °C

Nauczyciele mianowani złożyli ślubowanie

W dniu 6 grudnia 2011 r. przeprowadzone zostały postępowania egzaminacyjne dla nauczycieli kontraktowych zatrudnionych w Gminie Dobrzeń Wielki.W komisji, powołanej przez Wójta Gminy zasiedli: przedstawiciel Urzędu, eksperci z listy MEN, przedstawiciele Kuratorium Oświaty i dyrektorzy placówek zatrudniających egzaminowanych.

Uroczyste ślubowanie w dniu 21 grudnia 2011 r. podczas obrad Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Zdrowia i Sportu Rady Gminy Dobrzeń Wielki złożyły dwie  nauczycielki,  które w grudniu 2011r. uzyskały awans na stopień nauczyciela mianowanego. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej pedagog chcąc uzyskać tytuł nauczyciela mianowanego musi odbyć staż i zdać egzamin oraz złożyć ślubowanie, które jest ostatnim etapem do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego. Po ślubowaniu nauczyciele odebrali z rąk Wójta Gminy – Henryka Wróbla akty nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

Nauczycielami awansującymi są: mgr Krystyna Łopuch pracująca na stanowisku nauczyciela przedszkola i logopedy oraz prowadząca zajęcia terapii pedagogicznej w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim, nauczycielka z 16-letnim stażem pracy oraz mgr Donata Bieniek pracująca od 6 lat w Zespole Szkół w Chróścicach, jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, a posiadająca również kwalifikacje do nauczania geografii i jako nauczyciel bibliotekarz.

Akt nadania stopnia awansu zawodowego podwyższa status zawodowy nauczyciela i otwiera drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu - nauczyciela dyplomowanego. Dokument ten świadczy o poszerzeniu i pogłębieniu przez nauczyciela wiedzy i umiejętności zawodowych.

Serdeczne gratulacje wraz z życzeniami dalszego rozwoju zawodowego!

                                                                              Zastępca Wójta Gminy

                                                                                          Irena Weber 

IMG_0006.jpeg IMG_0007.jpeg IMG_0008.jpegIMG_0009.jpegIMG_0010.jpegIMG_0012.jpeg

Data publikacji: 05-01-2012 13:45 Opublikował(a): Izabela Kołodziej