Herb

Tło herbu jest intensywnie zielone, symbolizujące kompleksy leśne i użytki rolne. Przecina je skośny, niebieski pas - symbol rzeki Odry. W centralnym miejscu herbu znajduje się stylizowany wizerunek kłosa w kolorze złocistym, który świadczy o tradycji i aktualności rolnictwa w gminie, o pracy mieszkańców i jej efektach.

Herb Gminy Dobrzeń Wielki

Po prawej stronie kłosa umieszczona jest połowa krzyża w kolorze żółtym - przejęta z herbu miasta Opola. Krzyż symbolizuje głęboko zakorzenioną tradycję chrześcijańską na terenie gminy i silne związki z miastem Opolem.

Z lewej strony kłosa umieszczona jest połowa kotwicy w kolorze czarnym, która symbolizuje tradycję działalności gospodarczej na rzece Odrze oraz obecnie istniejący przemysł stoczniowy i żeglugę.
Kotwica jest również symbolem nadziei.

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

Aglomeracja opolska

Informacja o jakości powietrza Wioś Opole

rodzina 500+

Stobrawski Zielony Szlak

gmina_fair_play.jpg-1.png

WKU

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki