Zaśmiecanie przestrzeni publicznej zużytymi rękawiczkami i maseczkami

W związku z doniesieniami o przypadkach zaśmiecania przestrzeni publicznej zużytymi rękawiczkami i maseczkami, w szczególności w pobliżu obiektów handlowych, na chodnikach, placach itp. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu przypomina mieszkańcom, że takie postępowanie jest nieprawidłowe. Zużyte rękawiczki i maseczki należy wyrzucać do koszy miejskich/wiejskich przeznaczonych na odpady zmieszane a nie rozrzucać na trawnikach, chodnikach czy w przydrożnych rowach. Natomiast jeżeli jesteśmy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, to wyrzucamy zużyte materiały do worków (czarnych) przeznaczonych na odpady zmieszane.

W czasie trwania pandemii zalegające odpady stanowią zagrożenie epidemiologiczne dla każdego z nas, dlatego nie wolno śmiecić gdzie popadnie, ale wrzucać zużyte rękawiczki i maseczki do koszy. Mieszkańcy mogą też nosić ze sobą plastikowe jednorazowe! torebki, w których umieszczą zużyte środki ochrony osobistej, o ile nie znajdziemy w pobliżu sklepu miejsca, żeby je wyrzucić.

Należy również zwrócić uwagę, że niedopuszczalne jest wyrzucanie do muszli klozetowych zużytych maseczek czy rękawiczek, ze względu na częste zatykanie się sanitarnych instalacji przesyłowych.

                                                                                        Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki