Zaproszenie na kąpielisko „Balaton” w Dobrzeniu Wielkim

logo Unii Europejskiej, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, programu Leader, Woj. Opolskiego

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Wszystkich, którzy lubią wypoczynek i relaks nad wodą zapraszamy na kąpielisko „Balaton”. To dla Was Gmina wspólnie z OSP w Dobrzeniu Wielkim i OSP w Dobrzeniu Małym realizuje 3 projekty infrastrukturalne, na które pozyskaliśmy środki w wysokości 472 255 zł., w ramach realizacji przez LGD Stobrawski Zielony Szlak Lokalnej Strategii Rozwoju finansowanej ze środków PROW 2014 -2020.

Poniżej przedstawiamy zakres poszczególnych projektów:

  1.  Zagospodarowanie terenu kąpieliska „Balaton” w ramach projektu wykonano – rewitalizację plaży oraz zbudowano małą architekturę, tj.: parasole pokryte gontem drewnianym, leżaki betonowo - drewniane, ławki i kosze na śmieci. Zadanie zostało zakończone.
  1. „Słońce, woda i my” - Zadanie jest w trakcie realizacji a polega na budowie rynnowej zjeżdżalni wodnej o długości 37 m i wysokości 4 m składającej się między innymi z ślizgu, wanny hamownej i spiralnych stalowych schodów prowadzących na podest startowy zjeżdżalni. Boisko do siatkówki plażowej zostało wyposażone w nową siatkę i linie wyznaczające powierzchnię gry. Zjeżdżalnia będzie oddana do użytku do dnia 24.07.2020 r.
  1. „Spotkajmy się przy ognisku” – Zadanie będzie polegało na budowie 2-ch wiat, jedna z nich to wiata spotkań z tarasem wraz ze stołami piknikowymi a druga to wiata na ognisko z tarasem i stołami piknikowymi. Realizacja zadania jest na etapie wyboru Wykonawcy.       

Serdecznie dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym w Dobrzeniu Wielkim i Dobrzeniu Małym, a w szczególności ich Prezesom za owocną współpracę i poświęcony czas.       

                                                                                                                          

                                                                                              Samorząd Gminy Dobrzeń Wielki

Zjeżdżalnia.jpeg

 

 

Gwiazdka Polecamy

KMZB.jpeg

aglomeracja.png

wios_opole_powietrze.png

rodzina500.png

stobrawski.png

gmina_fair_play.jpg-1.png

Logo WKU.png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Tagi wyszukiwania:
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Dane moje podałem dobrowolnie, mam możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Gmina Dobrzeń Wielki, ul. Namysłowska 44 46-081 Dobrzeń Wielki