• Dzisiaj jest:
    sobota, 02 marca 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    12 °C

Zaproszenie na kąpielisko „Balaton” w Dobrzeniu Wielkim

logo Unii Europejskiej, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, programu Leader, Woj. Opolskiego

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Wszystkich, którzy lubią wypoczynek i relaks nad wodą zapraszamy na kąpielisko „Balaton”. To dla Was Gmina wspólnie z OSP w Dobrzeniu Wielkim i OSP w Dobrzeniu Małym realizuje 3 projekty infrastrukturalne, na które pozyskaliśmy środki w wysokości 472 255 zł., w ramach realizacji przez LGD Stobrawski Zielony Szlak Lokalnej Strategii Rozwoju finansowanej ze środków PROW 2014 -2020.

Poniżej przedstawiamy zakres poszczególnych projektów:

  1.  Zagospodarowanie terenu kąpieliska „Balaton” w ramach projektu wykonano – rewitalizację plaży oraz zbudowano małą architekturę, tj.: parasole pokryte gontem drewnianym, leżaki betonowo - drewniane, ławki i kosze na śmieci. Zadanie zostało zakończone.
  1. „Słońce, woda i my” - Zadanie jest w trakcie realizacji a polega na budowie rynnowej zjeżdżalni wodnej o długości 37 m i wysokości 4 m składającej się między innymi z ślizgu, wanny hamownej i spiralnych stalowych schodów prowadzących na podest startowy zjeżdżalni. Boisko do siatkówki plażowej zostało wyposażone w nową siatkę i linie wyznaczające powierzchnię gry. Zjeżdżalnia będzie oddana do użytku do dnia 24.07.2020 r.
  1. „Spotkajmy się przy ognisku” – Zadanie będzie polegało na budowie 2-ch wiat, jedna z nich to wiata spotkań z tarasem wraz ze stołami piknikowymi a druga to wiata na ognisko z tarasem i stołami piknikowymi. Realizacja zadania jest na etapie wyboru Wykonawcy.       

Serdecznie dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym w Dobrzeniu Wielkim i Dobrzeniu Małym, a w szczególności ich Prezesom za owocną współpracę i poświęcony czas.       

                                                                                                                          

                                                                                              Samorząd Gminy Dobrzeń Wielki

Zjeżdżalnia.jpeg

 

 

Data publikacji: 15-07-2020 12:50 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 15-07-2020 12:50 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej