• Dzisiaj jest:
    sobota, 25 maja 2024
  • Temperatura w Gminie Dobrzeń Wielki:
    24 °C

List otwarty Wójta Gminy Dobrzeń Wielki do Rolników w związku z POWSZECHNYM SPISEM ROLNYM 2020

    WÓJT GMINY
DOBRZEŃ WIELKI
                      

List otwarty Wójta Gminy Dobrzeń Wielki do Rolników
w związku
z POWSZECHNYM SPISEM ROLNYM 2020
(1 września 2020 - 30 listopada 2020)

    

   Szanowni Rolnicy,

od 1 września 2020r. na terenie całej Polski rozpocznie się Powszechny Spis Rolny (PSR), który odbywa się raz na 10 lat, jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Spis potrwa 3 miesiące - do 30 listopada 2020r.

Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Ustawowy obowiązek spisowy można zrealizować wybierając jedną z trzech metod:

  1. samospis internetowy – jest to metoda zalecana i najwygodniejsza, która polega na samodzielnym wprowadzeniu informacji do formularza ankiety spisowej dostępnej na stronie internetowej www.spisrolny.gov.pl. Można to zrobić w dogodnym dla siebie momencie w czasie trwania spisu, wykorzystując posiadane urządzenie z dostępem do internetu (komputer, telefon, tablet etc),
    a w razie jego braku – skorzystać z utworzonego w Urzędzie Gminy w Dobrzeniu Wielkim stanowiska komputerowego przeznaczonego do samospisu (tel. 774110327);
  2. wywiad telefoniczny – polega na udzieleniu informacji w wywiadzie telefonicznym. W tym celu można zadzwonić na infolinię spisową (nr tel. 222 799 999 wew.1) i spisać się przez telefon lub poczekać na kontakt rachmistrza telefonicznego;
  3. wywiad bezpośredni z rachmistrzem terenowym – jeśli rolnik nie skorzysta z podania informacji przez Internet lub telefon, wówczas odwiedzi go rachmistrz spisowy. Rachmistrze rozpoczną pracę w terenie od 1 października 2020r.  

Dane zebrane w spisie są niezbędne do racjonalnego planowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa, zarówno w skali krajowej,
jak i lokalnej, czyli również na terenie naszej Gminy. Dane te dostarczą informacji na temat sytuacji demograficznej, społecznej i gospodarczej rolników, a także prowadzonej produkcji rolnej.

Wszystkie informacje zbierane od rolników w ramach spisu są objęte tajemnicą statystyczną (art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 o statystyce publicznej), a za ich ujawnienie grozi kara pozbawienia wolności.

Szczegółowe informacje w sprawie Powszechnego Spisu Rolnego 2020 dostępne są na stronie internetowej www.spisrolny.gov.pl. Warto również śledzić informacje poświęcone PSR na stronach internetowych naszej Gminy, a w razie potrzeby skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym, utworzonym w Urzędzie Gminy (tel.774110300).

Zwracam się do Państwa z prośbą o wykazanie zrozumienia dla  potrzeby udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, zaangażowanie się i udzielenie rzetelnych, dokładnych informacji, które będą wiarygodnym materiałem informacyjnym niezbędnym do efektywnego zarządzania gospodarką rolną.

                                                                                                          WÓJT

                                                                                                   Piotr SZLAPA*

Dobrzeń Wielki,12 sierpnia 2020r.

 

*podpis na oryginale

Data publikacji: 13-08-2020 08:40 Opublikował(a): Izabela Kołodziej
Data modyfikacji: 13-08-2020 08:41 Modyfikował(a): Izabela Kołodziej